Wpis z mikrobloga

#imigranci #polska
Nie rozumiem w ogóle tych wszystkich bezdusznych ludzi, którzy ot tak lekką ręką piszą o niewpuszczaniu za wszelką cenę ludzi na granicy, o polewaniu ich wodą (what!) i innych bestialstwach. Taka krótka jest pamięć Polaka? Serio mamy być tym krajem który przykłada rękę do cierpienia ludzi, w większości niewinnych tej sytuacji? I nie piszcie że mam sobie wziąć imigranta do domu, bo to nie w tym rzecz. Ta sprawa rozwija się od wielu tygodni, nasze wojsko powinno być w stanie w tym czasie postawić 3-4 ośrodki dla uchodźców, w których by się ich tam zapakowało, karmiło i zapewniło ciepło... i uwaga, rozpoczęło segregację. Na osoby które można wpuścić na terytorium Polski i w tym UE oraz na takie które byśmy deportowali. I nie piszcie kto za to zapłaci, bo jestem przekonany że za takie rozwiązanie z całą pewnością zapłaciła by Unia, już nie mówiąc o tym że to grosze, w porównaniu z tym co rozkradają/rozdają rządzący. I byśmy wyszli z klasą z tej sytuacji ale jak zwykle czekamy aż #!$%@?, a potem płacz. I będzie płacz że Unia nie pomogła, tego też jestem pewien.
  • 21
@pies_ogrodnika: gdybys miał takie przemyslenie w okopie to szybko bys zginął. Co do stawiania ośrodków hmm, takowe są, ale na oficjalnej granicy nie ma zywego ducha chętnego się tam udać, wolą siedziec w lesie XD
@pies_ogrodnika: imigranci masowo sprowadzani przez Białoruś i kierowani na polską granicę, gdzie Ci sami przyznali, że płacili od 4k$ w górę od osoby żeby dostać się na granicę i nawet nie pójdą na legalne przejście złożyć wniosku o azyl tylko próbują przekroczyć granicę w nielegalny sposób dodatkowo pewnie wyrzucając swoje dokumenty gdzieś po drodze XD

wy musicie trollować bo tego nie da się pojąć w logiczny sposób
@pies_ogrodnika: tak to jest jak sie budowało kapitał polityczny na strachu do muzułmanów i nagle sie okazuje, że trzeba się zmierzyć z problemem. Rozsądek by nakazywał pomóc tym ludziom doraźnie i czesc faktycznie odesłac do domu, częci może faktycznie dac azyl. Nie uda sie to jednak, bo Pis tak straszył i zapewniał, że noga żadnego uchodźcy nie postanie w polsce, że teraz zrobili by z siebie idiotów w oczach wielu ludzi
Polska tylko broni swoich granic bo ma do tego prawo. Ja rozumiem, że jest tam wiele osób, które na tym cierpią. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że uchodźcy robią to nielegalnie i prawdopodobnie sami się wybrali na Białoruś robiąc to świadomie. No bo czemu kolejne transporty ludzi lecą do Białorusi żeby się przedzierać do UE? A przecież uchodźcy też streamują jak wygląda sytuacja
@Damian_prosze_cie: @Sancte: i wy wszyscy uważacie że to jest przez uchodźców zaplanowana akcja, a nie że są tylko bezbronnym narzędziem w tym wszystkim. Ja dalej uważam że moglibyśmy rozegrać Łukaszenkę i zwyczajnie wyjść z klasą, wy jak widać jesteście zwolennikami eskalacji konfliktu, pewnie nawet strzelania do tych ludzi.
@pies_ogrodnika: opie >
możesz nieco poszerzyć swój obecny zakres widzenia tego tematu o strategiczne cele FR , ci biedni ludzie są tylko pionkami na szachownicy geopolityki
Konsekwencją długotrwałych działań hybrydowych będą opracowane przez analityków operacji informacyjnych i psychologicznych wnioski, które zostaną przećwiczone w kolejnych edycjach tego najważniejszego na zachodnim kierunku ćwiczenia SZ FR i SZ RB. W konsekwencji wypracowane zostaną mechanizmy, które będą mogły zostać w odpowiednich warunkach wykorzystane do eskalacji
@pies_ogrodnika: ale co Ty gościu gadasz XD myślisz, że Łukaszenka i reszta biegali po jakimś Iraku i Syrii i ich na siłę do samolotów do Mińska pakowali i wyciągali im pieniądze z portfeli za to? XD
Akcje mają konsekwencje, a że Ci ludzie się na to nabrali lub cokolwiek nimi kierowało no to trudno, dalej to nie zmienia to faktu, że chcą przekroczyć granicę w nielegalny sposób i czemu my jako
@Damian_prosze_cie: No to chyba są odpowiednie jednostki, które potrafiłyby w naszym kraju stwierdzić czy ktoś jest agentem czy nie, czy juz PiS które #!$%@?ło polski wywiad skazało kraj na bycie niewidomym? Zresztą co to za argument że sami sobie winni. Człowiek zrobił błąd, myślał, że kupuje bilet do wolności i zostaje wykorzystany... a babcie co chodzą na prezentacji garnków i nieświadomie biorą garnki za 10k, to też byś zostawił same sobie?
@pies_ogrodnika: porównywanie sprzedaży garnków do przerzucania ludzi między krajami w nielegalny sposób przez komunistyczny reżim XD

już nawet nie mówię o nakładzie pracy i pieniędzy na weryfikacje tych wszystkich ludzi, którzy mogą być potencjalnymi agentami XD

dobra gościu jak taki jesteś chętny pomocy tym ludziom to może podeślij im lokację na mapie google, gdzie jest przejście graniczne pomiędzy Polską, a Białorusią i od razu daj im link do formy dokumentu o
@pies_ogrodnika: co #!$%@?? Chcesz tysiące ludzi wpuścić i żeby służby sprawdzały każdego czy jest agentem czy nie? To jest niemożliwe. Większość pewnie na fałszywych dowodach jedzie albo #!$%@? w lesie i ustalaj sobie ich tożsamość
@Baciar93: @Damian_prosze_cie: Wy wiecie co ja chce, jedziecie po mnie jak po burej suce. Ok w internetach każdy może. Ale zaproponujcie orły jak to ma się rozwinąć. Bo z tego co rozumiem wasze gadanie skutkuje śmiercią na granicy, wdzieraniem się na terytorium Polski bez reakcji polskich organów... lub wreszcie otwarciem ognia na granicy. Dobrze rozumiem, to jest wasze rozwiązanie sytuacji?
@pies_ogrodnika: rozwiązaniem tej sytuacji jest całkowite zamknięcie granicy dla tych ludzi, my jako Polska, która dzieli granicę z Białorusią pod żadnym pozorem nie możemy ulegać i wpuszczać tych ludzi na nasz teren bo pokażemy słabość, która może zostać użyta na wiele sposobów chociażby o wiele więcej uchodźców na naszej granicy bo jak raz się udało to czemu drugi raz ma się nie udać, ryzykujemy też wpuszczaniem ruskich agentów bądź jakichś terrorystów.
@pies_ogrodnika: bezduszna jest chęć sprowadzenia na setki tysięcy irakijczyków, afgańczyków, afrykanów i polaków katastrofy humanitarnej gdy ich wszystkich zgromadzi się w malej przestrzeni. Póki są to jednostki to nalezy działać aby zapobiec tragedii setek tysięcy zachęconych przykładem tych jednostek. Wiem ze ostatnio w modzie jest poświęcanie setek tysięcy zeby uratować kilkaset osób ale nie jest to poświęcanie na ktore bylbym gotów
@Damian_prosze_cie: przecież żaden ruski agent tutaj nie potrzebuje wbijać skoro rząd jest prorosyjski. To raz. A dwa że te zasieki co są teraz jak masa będzie wystarczająco zmobilizowana, rozerwie i rozsypie się po kraju. W sposób niekontrolowany. Plus chcecie wybudować mur, czyli kolejnego misia w kartotece inwestycyjnej PiS. Ludzie czy wy myślicie w ogóle?
@pies_ogrodnika: czyli mamy wpuszczać wszystkich jak leci? nie wiem gościu jak bardzo odklejony jesteś, że to są dobrzy ludzie, którzy na bank nic nam nie zrobią XD

sam fakt próby dostania się w nielegalny sposób świadczy o tym, że podjęli takie ryzyko nie wiem z desperacji czy #!$%@? wie czego ale ja bym nie wierzył w ich dobre intencje XD

ich wpuszczeniem potencjalnie narażamy masę polaków, nie mówiąc już o tym,
czyli mamy wpuszczać wszystkich jak leci? nie wiem gościu jak bardzo odklejony jesteś, że to są dobrzy ludzie, którzy na bank nic nam nie zrobią


@Damian_prosze_cie: no przecież napisałem że nie tyle wpuszczać, co ulokować w odpowiednio strzeżonych strefach i tam segregować. Czego nie rozumiesz. A poza tym teraz nie wpuszczamy ale i tak się dostają, a ta masa która się stworzy w jednym miejscu jak się zmobilizuje to myślisz że