Wpis z mikrobloga

Jak Białorusini komentują sprawę na granicy cz. II, tym razem wybrałem głównie komentarze negatywne (były w zdecydowanej mniejszości i mało popularne). A na koniec kilka rosyjskich komentarzy (ostatni pokazuję jak Rosja zakłamuje historię i dzięki temu można zrozumieć pewną narrację Mińska).

- Żal mi lasu, nie żadnej ze stron.

- Dlaczego uchodźcy są wpuszczani na Białoruś? - Wiele takich komentarzy można spotkać i cieszą się one popularnością.

- Jeśli migranci wrócą na Białoruś, zaczniemy wysyłać ich do Drozdy! Jest to bogata dzielnica Mińska gdzie mieszkają ważni ludzie. Dużo takich komentarzy można spotakć.

- Co to ma wspólnego z Białorusią? Sankcje powinny być nałożone na Rosję, bo to tam dyktuje się Łukaszence, co ma robić.

- Można by im wierzyć w dobroć i współczucie, gdyby więzienia nie były przepełnione! To jest to, co przeczy wszelkiemu rozsądkowi! Nie mają litości dla własnego narodu!

- Polacy pokazali się w pełnej krasie, tacy jacy byli, nie dbają o prawa ONZ, o prawa człowieka, teraz można sobie tylko wyobrazić, jak traktowali by nas gazem, gdyby 20 sierpnia skończył się inaczej.

- Wczoraj tak chodzili i krzyczeli, że miałam wrażenie, że to my tu jesteśmy gośćmi, a nie oni!
- To dopiero początek, nie są jeszcze wkurzeni.

- W materiale białoruski polityk użył sformułowania "wszystko co mogliśmy przekazaliśmy naszym migrantom" i dużo Białorusinów pisało komentarze w stylu "Cóż za freudowskie przejęzyczenie", "W końcu jakieś słowa prawdy" itd.

- W kierunku Moskwy granica zamknięta czy co?
-o czym ty mówisz? co ty widzisz, synu? Bo ja widzę teraz, że jak przyszła kolej na migrantów to jest problem, ale jakoś UE nie miała problemu z wprowadzaniem tam demokracji… nie byłoby bombardowań, nie byłoby uchodźców, żyliby z darmową medycyną, drogami i dyktatorem Kaddafim

- Bomba zegarowa, teraz ci migranci będą nękać Białorusinów.

- Lepiej odnoszą się do tych, którzy mają paszport zagraniczny. Dla tych, którzy mają paszport białoruski, jest areszt tymczasowy, areszt śledczy i zakład poprawczy.

- Cynizm służb jest poza skalą. Trują dzieci w szkołach, zabijają Białorusinów, bezprawnie zatrzymują, wydają wyroki pozbawienia wolności, torturują, zalewają cele chlorem, nie ma wody ani środków higieny. A kto jest sadystą?!

- W 78 stwierdzono u Agrofuhrera psychopatię , ale na szczęście już wyzdrowiał jest empatyczny i nieobojętny na krzywdę innych ludzi.

- Interesujące rozumowanie. Uchodźcy chcą lepszego życia...... Ja też mogę chcieć lepszego życia, naród białoruski chce lepszego życia. Na pograniczu, na przejściach, domagali się paszportu lub zaświadczenia, żeby można było jechać na wieś do dziadka, nie sprzedali biletu autobusowego bo nie było zaświadczenia... (...) Jestem zszokowany tym co on mówi. (Nawiązanie do wypowiedzi białoruskiego polityka).

- Kiedy członkowie NATO zabijali dzieci w Iraku, Libii i innych krajach, które okradali, czy nie myśleli, że będą musieli zaakceptować okradzione narody? Niech ogłoszą się więc faszystami i nie opowiadajcie bajek o humanitaryzmie

-"Korotchenko: w osobie Aleksandra Łukaszenki widzimy wybitnego polityka, lidera" - oczywiście. A jak tylko przestaniesz widzieć, znajdziesz się w celi z czarnymi nogami i mopem w słynnym przejściu. Co ciekawe, będę obserwował, jak wszyscy chowacie się w Rosji i wycieracie cudzą ślinę z twarzy... zostało nam jeszcze kilka lat. Bo - nikt nie jest wieczny. Zwłaszcza nie szalony stary dyktator. (Pod wywiadem z Łukaszenką).

- Córka Ławrowa jest szczęśliwa mieszkając w Ameryce, córka Putina jest szczęśliwa mieszkając w Holandii, córka Pieskowa we Francji, można wyliczać bez końca. (Pod wywiadem z Łukaszenką)

- Wydaje się, że mamy tu do czynienia z sytuacją tragikomiczną. Coś poszło nie tak, wymknęło się spod kontroli i sprawa runęła z hukiem, bo sami rządzący nie wiedzą co teraz robić. Widziałem na własne oczy, jak na lotnisku w Mińsku strażnicy graniczni eskortowali kolumnę niechrześcijan lecących tureckimi liniami lotniczymi do Stambułu.

-Nie obchodzi ich wojna. Potrzebny jest im pretekst do rozmieszczenia wojsk w ramach ОДКБ. Wtedy wyniki referendów będą przewidywalne. Powtórka z historii radosnego przyłączenia krajów bałtyckich do ZSRR.

- Było mi żal pierwszego napływu migrantów, zostali oszukani, ale teraz już nie jest mi ich żal, wiedzą w jakiej sytuacji się znajdą. To ich wina! A Polacy są wspaniali!

-Ludzi bardzo szkoda. I tych, którzy uciekają przed wojną. I tych, którzy wierzą w swoją spokojną przyszłość w UE.
Europa jest pełna bzdur. I o swobodach, i o demokracji, i o gwarancjach socjalnych.
Rzeczywistość już wkrótce stanie się koszmarem.
A Białoruś będzie chronić swoją granicę i swoich obywateli, tak jak robiła to wcześniej, przyjmując do swojego kraju tylko legalnie, z dokumentami i zgodnie z prawem Republiki Białorusi.
Niech inni sami zdecydują, jakie prawa napisać i co zrobić z uchodźcami.
Nie jest tajemnicą, że to struktury przestępcze w UE organizują masową migrację.
Ale czy wspaniała policja UE, ubrana w kolorowe stroje, ale umiejąca strzelać z armatek wodnych, rozpylać gazy i szczuć ludzi psami, poradzi sobie z nimi!!!! Nie rozróżnia się już często, czy są to obywatele czy migranci. Faszyzm dla wszystkich.
To, przed czym ZSRR uratował Europę w 1945 roku, powraca ponownie :(.

Komentarze Rosjan:

- Nadal nie rozumiem - granica polsko-białoruska, a nie polska granica z obwodem kaliningradzkim? A więc co to ma wspólnego z prezydentem Rosji?

- Pokażcie chociaż jeden dowód że Rosja ma cokolwiek z tym wspólnego?

- To Zachód Europy, na czele z Niemcami i Holandią, jest tutaj winowajcą. Chodzi o to, żeby na granicy zafundować uchodźcom zimny prysznic, odstraszając ich na zawsze od prób znalezienia nowego życia w UE. I żeby zrobić to rękami samych Polaków, którzy wtedy na pewno zostaną ogłoszeni bestiami wojennymi i pogwałcicielami wszystkich wzniosłych i humanitarnych praw UE. Po drodze będą ścigać Łukaszenkę, a nawet Putina. A wszystko to nie będzie kosztowało niemieckiego podatnika ani jednego euro!

- Rano telewizja pokazała na miejscu zdarzenia niemieckich dziennikarzy i niemieckich wolontariuszy z pomocą humanitarną. Różnica w zachowaniu Niemców i Polaków jest oczywista na poziomie genetycznym, narodowym. Udział Niemców w II wojnie światowej i jej eskalacja od 1938 roku jest oczywista. Ale Niemcy mieli swoje powody do zemsty na państwach Ententy. Polacy ze swej strony tylko skorzystali na I wojnie światowej uzyskując niepodległość od Rosji i Austro-Węgier z Prusami, gdzie były ziemie polskie, a autonomiczne Królestwo Polskie było tylko w Rosji. Ale... to nie usprawiedliwia Polaków, którzy zaraz po zakończeniu I wojny światowej rozpętali II wojnę na początku 1919 roku = napadając na Litwę, Białoruś i Ukrainę i zajmując ich terytoria. Wojna światowa rozpętana przez Polaków i kontynuowana przez nich i ich sojuszników spowodowała śmierć dziesiątek milionów ludzi w samej Europie!!! Polacy byli hienami Europy, hienami są nadal. Otrzymali oni od gruzińskiego władcy ZSRR Dżugaszwilego ziemie niemieckie i rosyjskie (Pomorze, część Prus Wschodnich, Podlasie z Białostocczyzną, Wołyń Zachodni) - i natychmiast rozpoczęli masowe przymusowe deportacje Rusinów z Wołynia. Jeszcze w 1945 roku. I masowe mordowanie powracających Żydów. Teraz nie można pozwolić, aby ich okrucieństwa wobec cierpiącej od dawna ludności kurdyjskiej pozostały bezkarne. Konieczne jest również zaangażowanie w to niemieckiej opinii publicznej. W przeciwnym razie Polacy staną się bezczelni i, co gorsza, naprawdę rozpoczną wojnę z Białorusinami.

Część osób pod ostatnim wpisem pisało żeby wołać do kolejnego, więc wołam wszystkich. Jak kogoś niepotrzebnie wywołuję to wybaczcie :)

#bialorus #polska #imigranci #uchodzcy #wydarzenia #europa #heheszki #ciekawostki
  • 27
@Gumaa: Dużo jest tam komentrzy w podobnym tonie, ciężko znaleźć coś nowego, dlatego na tym wpisie zakończę. Dużo osób martwi się o wpływ migrantów na ich kraj. Pewnie wynika to też z tego że po wydarzeniach ostatniego roku maski opadły i już mało kto ma jakieś złudzenia. Widoczny jest podział obywatele - służby Łukaszenki. Co innego gdyby ta sprawa była bardziej komentowana w Rosji, tam raczej mniej przychylnych komentarzy można by