Wpis z mikrobloga

cześć, jakie moto enduro byloby dobre? podoba mi się coś w typie husqvarny fe 250, mam 4 lata doświadczenia na 125 w 2t, trochę na sportowym motocyklu 150KM. Interesuje mnie moto którym będzie się dało jeździć po drodze publicznej,
aby dojeżdzać do pracy legalnie, lecz nada się również na pola / nieużytki / żwirownie i tego typu tereny.
Bardzo pasowała mi yamaha DT 125, jednak chcę coś mocniejszego, co najmniej 250cc. Lubię zrywne motocykle

85 kg, 185 wzrostu

pzdr

#motocykle #motoryzacja #zakupy #enduro #motocross
  • 12
@wolter_wait: Yamaha dr 125 ma około 22 KM tak samo jak KTM lc2, sasch zx125.
Jeśli chciałbyś 125 to proponuję Aprilia RX 125 z silnikiem rotaxa123 lub nowszym 122. Jest do nich mnóstwo części tuningowych można nawet zwiększyć pojemność do 180 cm3 i wtedy masz około 40KM. Lecz nie wiem czy amortyzatory wytrzymają motocrossowe skoki.
Jeśli chodzi o większe pojemności to zobacz na Yamahę WR 450f tylko poczytaj na ich temat
Musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz rasowe enduro Typu KTM EXC-F, Husqvarna FE czy np Beta RR, te wszystkie DT, TT600R sobie nie radzą w terenie, lekki teren nie stanowi problemu ale zjechanie ze ścieżki to juz koniec dla tych sprzętów. Są sprzety albo w teren te rasowe enduro, albo sprzęty asfaltowe które poradzą sobie lekkim terenie. Musisz zdecydować sie na jakąś z tych opcji. Za 20tys masz szeroki wybór, znajdziesz coś i
@wolter_wait: Tak jak kolega wyżej napisał i jak też po części. Musisz się zastanowić czy chcesz Hard enduro z prawdziwego zdarzenia którym będziesz latał na hopkach i którego będziesz remontował za 4tys zł rocznie po przejechaniu 150mth. Czy chcesz ciężkie hard(niektórzy tak go określają) enduro (TT600R) którym tez może polecisz ale trzeba mieć ZNACZNIE więcej umiejętności aby w terenie tym jeździć, za to remonty co 60tys km i cały silnik kosztuje