Wpis z mikrobloga

@sadhas: tak, lepsze używki niewiadomej historii za max 300zł, niż nowa opona, która jednak jakieś parametry musi spełniać, żeby była sprzedawana w UE ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyobraź sobie jeżdżenie 150 km x 15 komunikacją :)


@Syn_Krzysztofa: o #!$%@?... ()
@Syn_Krzysztofa: pyta o opony zimowe a @Ogau: robi wywód o bezpieczeństwie... Ja #!$%@? chłopie masz przerwę między lekcjami? On nie pytał np o to "z jaką prędkością można jeździć zimą na letnich żeby nie #!$%@?ć agroturystyki w rowie".

Wracając do tematu @Syn_Krzysztofa: na nasze rejony nie bierz czasem wielosezonowych. Są tańsze ale miałem kiedyś takie do dopiero kupionego auta i jest tragedia
@Ogau: No co byś zrobił na moim miejscu cwaniaczku, kupiłbyś miesięczny bilet na pociąg i tramwaje żeby na dojazdy do pracy poświęcać 4 godziny, czy może rzuciłbyś pracę i poszedł #!$%@?ć miesiąc na przykład w amazonie żeby zarobić na nowe opony, które nie będą stwarzać zagrożenia na drodze?
tak, lepsze używki niewiadomej historii za max 300zł, niż nowa opona, która jednak jakieś parametry musi spełniać, żeby była sprzedawana w UE ( ͡° ͜ʖ ͡°)


XDDD
@Syn_Krzysztofa: przy zakupie używanych opon zapytaj czy były palone papierosy w ich okolicy, czy były dbane... ¯\_(ツ)_/¯

Człowieku, sprawdza się bieżnik, rok produkcji i czy nie jest popękana na ściance
używki niewiadomej historii


@Ogau: z grubsza widać tą historię po stanie gumy. Zresztą co może ktoś robić z taką oponą? W najgorszym razie była źle przechowywana. Myślę, że jest spora szansa na to, że jakiś kilkuletni michellin z 4mm bieżnika ma lepsze właściwości niż nowy chinol. Może się mylę, ale mam złe doświadczenia z jazdy na ekonomicznych zimówkach, zwłaszcza na mokrym (Fulda, Dayton). Mogę sobie tylko wybrażać jak źle jeździ się
@Syn_Krzysztofa: naprawdę rozważyłbym kupno na Allegro nowego kompletu. Za 800-900zł na luzie znajdziesz dobre opony w tym rozmiarze. Dodatkowo masz możliwość zapłacenia później z Allegro PayPo. Z tego co widziałem ostatnio, to z pakietem smart można rozbić to na 3 raty 0%. Jeśli nie planujesz zmiany auta/rozmiaru kół po tej zimie, to tym bardziej warto się zastanowić.
@Ogau Jak wyżej pisze @sadhas - 600 zł za komplet w tym rozmiarze to będzie najgorsze badziewie na którym strach wyjeżdżać, trzeba liczyć około 1000 za jakieś średniaki nadające się do użytku. Obecnie nie jestem fanem używek, nawet niedawno kupiłem w rozmiarze podawanym przez OPa nowe Bridgestone Blizzak LM005 po 340 zł sztuka, ale kiedyś się kupiło używki i były bardzo dobre bo były to premium ale jakoś nigdy zimówki. Nie skreślałbym
@NuklearnySzpadel: o, w sumie dziękuję bardzo za tę odpowiedź. Jest to opcja do rozważenia, mogę do passata b5 kupić też felgi 15, nie zależy mi tak bardzo na 16 tylko czy to nie wpłynie jakoś negatywnie na komfort jazdy bądź przyczepność?
@vertical: Przede wszystkim szukam opon używanych ze względu na to, że jeżdżę passatem z 2005 roku, który na liczniku ma już przejechane ponad 400tys km a szkoda mi ładować
Przede wszystkim szukam opon używanych ze względu na to, że jeżdżę passatem z 2005 roku, który na liczniku ma już przejechane ponad 400tys km a szkoda mi ładować gigantyczne sumy w auto, które nie wiem do końca ile jeszcze pojeździ.


@Syn_Krzysztofa To akurat nie ma dużego znaczenia, chyba że naprawdę wydaje Ci się że auto zaraz zakończy żywot :) Ja te nowe Bridgestone zakładam do auta które kosztowało 500 euro i wymagało
@vertical: @NuklearnySzpadel: autko jest w całkiem niezłym stanie, poprzedni właściciel - tez Mirek, dbał ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak więc chyba po prostu spróbuję pokombinować, może wlecą jakieś nadgodziny, ewentualnie nie zjem kilka razy obiadu :D
Obecne alusy są raczej w kiepskim stanie, chciałem je odrestaurować i dlatego fajne byłyby na zimę stalowe felgi. Z drugiej strony może warto by było je sprzedać razem z wyjeżdżonymi