Wpis z mikrobloga

Chcielibyśmy w przyszłym mieszkaniu wyciszyć dodatkowo ścianę w sypialni, ścianę gdzie pod drugiej stronie będzie somsiad. Jestem dość wrażliwy akustycznie i potrzebuję ciszy do zaśnięcia i jestem gotowy poświęcić trochę metrażu na to.

I tutaj pytanie, czym to wyciszyć dla najlepszego efektu i czy w ogóle jest sens?

#remontujzwykopem
  • 8
@podle_insynuacje: Generalnie nie da się zrobić istotnej różnicy, lub trzeba by ciężkie pudło zabudować w pokoju. Najlepiej nie kupować patologicznych mieszkań u pseudo deweloperów (niestety to większość na rynku).
@KollA: mój blok lata 80 był zajebisty, ale jakieś 5 lat temu jak sąsiad z góry zrobil remont to słyszę wszystko, jego zegar co godzinę, jego budzik. Nie wiem co #!$%@?ł ale chyba zniszczył ścianę na tyle że moja się przesunęła i mam przeciągi na chacie
@pu100stan: Może tam nikt nie mieszkał przez wiele lat? Poza tym mógł coś na posadzce #!$%@?ć (wyrzucić izolację akustyczną), albo powywalał jakieś stare meblościanki, które sporo dźwięków pochłaniały itp.
@KollA: dźwięk idzie z góry, wydaje mi się ze zaczął częściej używać ten pokój, ale musiał coś z #!$%@?, pewnie usunął lineoleum(xd) i walnął panele bez mat, plus jakas ingerencja w ścianki i może moja wygiął
@pu100stan: Nie wiem czy wygiął, czy nie (mało prawdopodobne, ale możliwe), ale tak panele nawet na najlepszej izolacji będą bardziej hałasowały niż wykładzina PCV.
@KollA: ale możliwe że zrobil sobie też sypialnie nademna, a przez wiele lat nikt nie korzystał z tego pokoju. Gość kawaler na 4 pokojach to se może zmieniać.
Ujowo że kladzie telefon na panelach (dokładnie dwa telefony) i te wibracje mnie budzą bo mi buczy nad głową, a gość ciężki do wstawania.

Protip: łyżeczka o kaloryfer działa lepiej niż budzik