Wpis z mikrobloga

23 listopada o 19:00 zapraszamy na krótkie spotkanie na temat jawności i „watchdogowania”:
Lokalnie dociekliwi – webinarium o jawności i roli watchdogów w Polsce. Katarzyna Batko-Tołuć i Szymon Osowski opowiedzą m.in. czym zajmują się osoby, które patrzą władzy na ręce w Polsce, z jakich narzędzi korzystają, co nam daje ustawa o dostępie do informacji i co po wyroku Trybunału Konstytucyjnego?

Link do rejestracji na webinar dla osób, które chcą dostać przypominajkę na maila i uczestniczyć w spotkaniu za pomocą platformy GetResponse.
Można je będzie również oglądać bez rejestracji na naszym Fb oraz kanale Yt.

Szczególnie zapraszamy osoby, które zastanawiają się czy i w jaki sposób rozpocząć działania strażnicze, a także te, które rozważają zgłoszenie się do Szkoły Inicjatyw Strażniczych, czyli naszego cyklu szkoleniowego właśnie dla osób, które przyglądają się działaniom lokalnych władz. Zgłoszenia do SIS przyjmujemy do 5 grudnia, a wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj: www.siecobywatelska.pl/sis

Zapraszamy i dobrego wieczoru! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
  • 20
@Watchdog_Polska: Przełożenie terminu rozprawy w TK działa. Do szeregu ministerstw i kancelarii złożyłem wniosek dot. nagród dla urzędników, tak jak wy to zrobiliście w 2018 r.. Dziwnym trafem jakieś 2 godziny po przełożeniu terminu rozprawy otrzymałem od 3 ministerstw informację, że potrzebują 2 miesięcy z uwagi na konieczność analizy prawnej dot. tych danych i mam czekać do początku stycznia na odpowiedź ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wizard3: Wszystko możliwe, ale nie zapominajmy, że bywało i tak wcześniej. Czasem dostawaliśmy przedłużenie terminu, tylko po to, by po upłynięciu czasu dostać odmowę. Może być też tak, że szykowana jest strategia pod odmowy, bo w naszych sprawach dot. nagród zapadają akurat teraz niekorzystne wyroki dot. informacji przetworzonej - na przykład.