Wpis z mikrobloga

Za 2 dni wychodzi No Step Back. Próbuję Polską demokratyczną bez podbijania innych krajów coś zgrać zanim pojawi się nowe drzewko. Dzielnie się broniłem i zająłem Niemcom prawie całą linię brzegową. Niestety, Sowieci wypowiedzieli mi wojnę i już nie miałem sił by wytrzymać walki na 2 fronty.

Skończyłem z rządem na uchodźstwie. Anglicy dali 15 dywizji na uchodźstwie, więc poszedłem bronić Alp. Upośledzona Francja 3 razy wpuściła Włochów 3 razy skończyło to tym, że robiłem epickie okrążenie ratując im dupy. Za trzecim razem już atakowali Paryż. Co prawda front południowofrancuski się uspokoił, była pełna dominacja powietrzna, ale pchnąć Niemców nie mogliśmy.

Więc poszedłem do Afryki, bo prawie całą podbiły Włochy. Odbiłem im północną Afrykę (Polacy pod Tobrukiem!), co dało grunt pod inwazję na Rzym i Sycylię. Wdzięczna Wlk. Brytania dała mi kontrolę (na moją prośbę) nad 3 centralnymi prowincjami na Półwyspie Apenińskim, ale znowu nie mogłem nic pchnąć przez Alpy. Więc wróciłem wyzwolić południe Afryki spod włoskiego buta.

Po wyzwoleniu Afryki zluzowane dywizje alianckie dały radę pchnąć linię Zygfryda. Ostatnim państwem Osi które padło była Słowacja.

Na Dalekim Wschodzie też się działo, Indie zostały podbite przez Japonię, a potem odbite przez Chiny. Stan na teraz to wojna aliantów z Japonią i Kominternem. To formalność, więc już nie za bardzo chce mi się tego pchać. Zwłaszcza, że mój marny przemysł nie pozwoli mi wystawić armii by wyrobić odpowiedniego warscora.

Wojna w Afryce dywizjami piechoty o szerokości 40 i pełnej kompanii logistycznej była jedną z większych frajd w tej grze. Szczególnie fajnie się robi okrążenia na Jeziorach Wiktorii, Tanganika i Malawi :) Czas na kolejne podejście, mam jeszcze 2 dni :)
#hoi4
  • 8
regularny, historyczne eventy. Drzewko na demokrację ma słabe bonusy, ale jest tam też focus na wysyłanie ochotników i 150 political power. Jeszcze 3 sztuczki i można wziąć udział w hiszpańskiej wojnie domowej by grindować xp, asów lotnictwa, szkolić generałów i zniszczyć 2 lekkie dywizje czołgów Niemcom i elitarny oddział piechoty górskiej Włochom. Są dzięki temu nieco słabsi podczas kampanii wrześniowej.

Sztuczki jak uczestniczyć w hiszpańskiej wojnie domowej
1. Najszybciej ochotnicy dotrą 27/28
Dzielnie się broniłem i zająłem Niemcom prawie całą linię brzegową. Niestety, Sowieci wypowiedzieli mi wojnę i już nie miałem sił by wytrzymać walki na 2 fronty.


@Glassius: kiedys wystarczylo wyzwolic bialorus i ukraine jako puppety w momencie jak sowieci robili focus na zajecie wschodniej polski. exploit ale inaczej sie po prostu nie dalo polska nie zmieniajac ustroju i grajac w miare historycznie
@Vitkacy: Międzymorze jest OP. Używając agentów do presji dyplomatycznej, akcji poprawiania relacji i tymczasowego podnoszenia napięcia światowego dzięki Polskiemu Rewanżyzmowi można całą Europę Środkową wciągnąć do frakcji. Tylko Czechosłowacja, Grecja, Albania i Bułgaria stanowią problem. Z Węgrami trzeba pokombinować, aby nie przeszły na faszyzm. No i alianci nam nie gwarantują, więc Niemcy atakują nas wszystkim co mają. Nie zawsze niemieckie AI atakuje aliantów.

Oto link z AAR, który początkowo był grą
Pobierz Glassius - @Vitkacy: Międzymorze jest OP. Używając agentów do presji dyplomatycznej, ...
źródło: comment_163751319985oydxYU7CRIFB58XmQeTM.jpg