Wpis z mikrobloga

Wrocław to pieprzona alternatywna rzeczywistość drogowa xD

Dzisiaj pierwszy wjechałem autem do Wrocławia. Piękne miasto i w ogóle, ale do cholery to tam się odjaniepawla na ulicach. Praktycznie całe centrum rozkopane, jakieś #!$%@? łamane pierwszeństwo, ciasno, znaki z 5 wymiaru i rowerzyści samobójcy.

1. Drogowcy nie potrafią namalować widocznych żółtych pasów, a barierki zagradzające wjazd na remontowaną ulicę są w postaci jednej barierko #!$%@?ętej na środku ulicy i nie wiesz czy pas do skrętu w prawo jest dalej aktualny i masz przejechać obok barierki czy nie. Jak pojedziesz prosto to prawie wjeżdżasz pod prąd i gdzieś tam da się dopatrzeć starte żółte pasy przysypane piachem

2. Dojeżdżam do rozwidlenia drogi prawo-lewo. Znak pokazuje, który kierunek jest z pierwszeństwem tylko ktoś go postawił do góry nogami, bo na znaku droga się schodzi i #!$%@? wie po której drodze jedziesz xD

3. Nakaz jazdy prosto czasami odnosi się do jazdy prosto, a czasami oznacza po łuku jak droga prowadzi. Czasami skręt w lewo to jednak jazda prosto.

4. Dojeżdżam do skrzyżowania i widzę 3 zestawy świateł. Dwa na górze nad dwoma pasami i jedno po prawej takie małe. Typowy zestaw 2 główne sygnalizatory i jeden mały, żeby lepiej widzieć jak się stoi na pierwszym miejscu. No to do jeżdżam do tych sygnalizatorów i nagle ten mały zaczyna świecić na czerwono a te górna dalej zielone. Co to #!$%@? ma być? Jakoś się domyśliłem, że ten mały to chyba był dla rowerzystów ale to w tle światła powinien być symbol roweru. xD

5. Jest znak, że na skrzyżowaniu w lewo jedzie się na parking galerii. W lewo prowadzą dwa pasy. Dopiero jak się prawie dojedzie do linii zatrzymania (wtedy już nie można zmieniać pasa) to w nocy da się dostrzec, że na górze obok sygnalizatora jest informacja że tylko jeden z pasów prowadzi do parkingu. Pomyślałem, że może ruszę szybciej i wcisnę się na ten drugi pas podczas przejazdu przez skrzyżowanie. Taki #!$%@?. Zółte pasy prowadzące przez to skrzyżowanie na czas remontu prowadzą ZYGZAKIEM PRAWO LEWO i zamiast czmychnać na pas obok to szarpałem kierownicą, że nie wjechać w samochód obok.

6. Inny przypadek, jechałem autobusem który poruszał się jezdnią z nowym asfaltem ale tylko autobusy były na niej dopuszczone. Obok był pas zieleni i druga jezdnia. Autobus nagle odbija i przejeżdża przez pas zieleni i jeden z pasów by wylądować na prawym pasie. Wszystkie samochody staneły by go przepuścić, a ja byłem w szoku skąd oni wiedzieli, że nagle autobus tak pojedzie skoro tam żadnych świateł nie ma :o

7. Przy zjeździe z autostrady na wysokości lotniska jest rondo, które na siłę jest serią skrzyżowań. No dojeżdżam do do ronda i widzę taki znak Co to jest do cholery

Przy najbliższym zjeździe jest coś takiego WTF2

No po prostu xD

8. Autobus zapieprzają po wąski uliczkach szybciej niż w Warszawie po szerokich alejach. Jeśli motorniczy tramwajów im chca dorównać to ja się nie dziwię czemu tyle wykolejeń jest.

9. Światła ze strzałką na skos, bo tak prowadzi droga zamiast po prostu strzałka prosto albo bez strzałki. Tramwaj w tym miejscu wrzuca lewoskręt by pojechać prosto (no powiedzmy, że wtedy przecina jeden pas, więc jakby zjeżdżał)

10* BONUS, popieprzone rondo w Poznaniu - Rondo Środka. Przed wjazdem na rondo są sygnalizatory, ale na rondzie nie ma żadnego. Czyli jeśli wjedziecie na rondo na zielonym i chcecie pojechać w lewo to trzeba uważać na ruch z naprzeciwka, bo oni też mają zielone, a lewoskręt nie ma żadnego sygnalizatora xD

Myślałem, że zdanie prawka w Warszawie to największy wyczyn, ale Wrocław zdecydowanie przebija Warszawę pod względem skomplikowania dróg.

#motoryzacja #wroclaw
  • 26
@Kojot92: Hahahahahahaha xD

Żałuję, że nie byłem tam własnym autem z kamerką, bo bym piekną kompilację zrobił xD

Ad 4. W sumie to nie wiem czy te światła były dla rowerzystów teraz. Pomyślałem, że były bo pas dla rowerów przecinał te pasy skręcające, ale skoro wszystkie sygnalizatory mogły świecić na zielono to rowerzyści by pod auta wjeżdżali.

Mind fuck na całego xD
10* BONUS, popieprzone rondo w Poznaniu - Rondo Środka. Przed wjazdem na rondo są sygnalizatory, ale na rondzie nie ma żadnego. Czyli jeśli wjedziecie na rondo na zielonym i chcecie pojechać w lewo to trzeba uważać na ruch z naprzeciwka, bo oni też mają zielone, a lewoskręt nie ma żadnego sygnalizatora xD


@cwlmod: nie bez powodu przezywa się je Rondem Stłuczka ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@cwlmod: ojciec (mieszkający w innym województwie), w zeszłym tygodniu mi powiedział, że jak chcę jego pomocy w kilku kwestiach, to mam go sobie sama przywieźć. Że on po Wrocławiu jeździł nie będzie. Trochę prychałam, ale jak tak czytam te wpisy to coraz lepiej rozumiem. Ja się już przyzwyczaiłam do tej drogowej Kambodży, ale chyba tylko dlatego, że wzięłam kilka godzin jazdy doszkalającej z instruktorem xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cwlmod:
4. Tam najprawdopodobniej jest rower narysowany na tych światłach. Tylko jest tak cienki, że go nie widać, jak nie podjedziesz do sygnalizatora na 1m, czyli tak blisko jak rower może. ¯_(ツ)_/¯
7. Problem w tym, że to skrzyżowanie mimo, że ma nazwę "rondo rotm. Pileckiego", nie jest rondem. ()
Ja bym ja miał gdybym jechał pierwszy na światłach. Czy to jest w ogole legalne ze tam nawet nie ma znaków poziomych o ustąpienie pierwszeństwa?


@cwlmod Gdzieś pod koniec lat 90 nie było czegoś takiego jak sygnalizacja wielofazowa i wszystkie ronda ze światłami w miastach tak wyglądały, przy działającej sygnalizacji ustępujesz jadącym z naprzeciwka i jak wiadomo nie trzeba do tego dodatkowych znaków. Zauważono że jest to niebezpieczne zwłaszcza w kontekście tego
@FlatEric: Ja sie mu kompletnie nie dziwie. Moja matka boi sie do wawy przyjechac mimo ze do mnie skreca tylko pare razy na duzych ulicach i zasadniczo jedzie prosto.

Tam to by chyba stanęła na środku skrzyżowania i powiedziałem ze pieprzy to i dalej nie jedzie. Ja w sumie byłem blisko. Dobrze ze to była sobota wieczór bo w tygodniu to bym sobie chyba wszystkie znizki na oc wykasowal
@vertical: Ej ale skoro przed wjazdem na rondo jest znak ustąpienia pierwszeństwa to jakim cudem mam ustępować tym wjeżdżającym? Jeszcze raz na napisach obejrzę to rondo ale poki co moja wiedza wysiada :/
znak ustąpienia pierwszeństwa


@cwlmod Ale wiesz co się dzieje z tym znakiem przy włączonej sygnalizacji świetlnej? Nie ma przecież wtedy żadnego znaczenia, sygnalizacja ma pierwszeństwo.

Zatem przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej na tamtym rondzie wjeżdżający ustępuje a zjeżdżający ma pierwszeństwo natomiast przy włączonej sygnalizacji skrecający w lewo przy wyspie ustępuje jadącemu z naprzeciwka - czyli przeciwległe kierunki mają zielone, jest jak na zwykłym skrzyżowaniu tylko że tu jest wyspa na środku. Wg mnie
@vertical: No jasne. Dzieki za wyjaśnienie. Trzeba przyznać ze skończony kretyn wymyślił taki system. Albo powinny byc wielofazowy albo zwykle rondo. Inaczej robi sie z tego zwykle skrzyżowanie ktore wprowadza w błąd kierowcow