Wpis z mikrobloga

1. Badania potwierdzają, że emocjonalna ekspresja twarzy jest wrodzona i dziecko rodzi się z mechanizmem pierwotnych emocji, co ułatwia mu po urodzeniu różnicowanie stanów emocjonalnych matki.
Co to znaczy?
Wiele kobiet odczuwa radość z powodu ciąży im matka jest radośniejsza, tym lepiej rozwija się jej dziecko, bo potrzeba miłości jest obok potrzeby bezpieczeństwa najważniejszą potrzebą człowieka.

2. Niezwykle ważny w okresie prenatalnym jest dotyk, wskazują na to obserwacje. Można nawiązać kontakt z dzieckiem kładąc dłonie na brzuchu matki, najlepiej o tej samej porze. Po pewnym czasie dziecko samo przytula swoje plecki do powłok brzusznych matki, domagając się czułości.

3. Dzieci masowane i dotykane z czułością, głaskane i obejmowane, kołysane – przed i po urodzeniu – lepiej się rozwijają psychicznie i fizycznie.

4. Rozmowy z dzieckiem najlepiej prowadzić w stanie uspokojenia i odprężenia, przemawiając do niego nie tylko w myślach, ale i głośno. Te rozmowy, w które włączany jest tata dziecka i rodzeństwo, pomagają w tworzeniu się więzi z dzieckiem.

5. Można dziecku śpiewać. Dzięki stymulacji muzycznej oraz trosce i miłości dzieci rodzą się spokojniejsze, lepiej przyjmują pokarm matki, ssą bez problemu i lepiej śpią.

Czułe współistnienie matki z dzieckiem sprzyja jego rozwojowi. Dzieci, z którymi rodzice nawiązywali kontakt przed urodzeniem, poprzez przemawianie, głaskanie powłok brzusznych, czytanie bajek i rymowanek, wspólne słuchanie spokojnej i pogodnej muzyki oraz kołysanek – bardzo łatwo nawiązują kontakt wzrokowy, szczególnie z matką i dobrze się rozwijają, a ich ekspresja wzrokowa i ruchowa jest wprost zadziwiająca. Są ufne i otwarte na innych.
#dzieci #ciaza #porod #rodzina #rozowepaski #niebieskiepaski #ciekawostki #biologia
Pobierz ciemnienie - 1. Badania potwierdzają, że emocjonalna ekspresja twarzy jest wrodzona i...
źródło: comment_1637503464qdmFSOVwZ4U0mfh1nWKHHU.jpg
  • 7
@ciemnienie: Co za bzdury w niektórych miejscach!
Jak czują smak jedzenia, skoro pokarm nie dociera do kubków smakowych?
Jak lepiej przyjmują pokarm matki, skoro pokarmu nie przyjmują, a jedynie następuje wymiana niektórych substancji poprzez łożysko?
Ponad to to, że czują, nie oznacza jeszcze świadomości, a jedynie odruchy pierwotne układu nerwowego.

Ludzie nie są świadomi tego, co zachodziło z nimi nawet jakiś czas po urodzeniu. Dzieci, które doznały w tym czasie nawet
@ciemnienie: Mój przypadek to potwierdza! Znam wiele przypadków, które również to potwierdzają. Uważam, że brak stresu w ciąży i bardzo dobry "kontakt" z dzieckiem to jedna z najważniejszych rzeczy jakie mogłam dać mojej córce. Ktoś, kto nigdy nie przebywał przez dłuższy czas z noworodkiem nie będzie pewnie wiedział, że nawet takie małe dzieci (i mniejsze!) wyczuwają emocje i reagują odpowiednio do nich. Moja córka urodziła się bardzo spokojna i od razu