Wpis z mikrobloga

Hejka konsolowe świry!
Stoję przed ciężkim wyborem. Mianowicie jestem posiadaczem PS4 w wersji slim.
Gram w Valhalle i czasy ładowania doprowadzają mnie do #!$%@? więc przyszedł czas po 7 latach na zmianę.
Mam ogrom gier na PS4 w pudełku i na koncie psstore więc wybór powinien być prosty: PS5 czy Xbox Series X?
Cena PS5 jak i jej dostępność jest #!$%@? jak sterowanie w Boeingu 727 dla zwykłego Kowalskiego. Xboxa mogę kupić od ręki, ale bez gier wiec i tak kupno gamepass to będzie przymus.
I nie mam bladego na co się zdecydować? Nie chce tutaj gównoburzy, bo pod tv mam wiele konsol od różnych producentów, ale nie mam czasu i siły na czatowanie na PS5 za mniej niż 3400, a Xbox jest stosunkowo tańszy i dostępny bez jakiegokolwiek problemu.
Może ktoś stał przed podobnym dylematem co Ja i mi pomoże.
No chyba, że ktoś z was ma na sprzedaż któraś z tych konsol to niech śmiało pisze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#playstation #ps5 #xbox #xboxseriesx #ps4
  • 13
@szubik: bez problemu tez dorwiesz ps5, najlepiej chwile pobyć z obiema i wtedy zdecydować. Ja sam nie czuje wielkiej różnicy między ps5 a ps4 fat, trochę nawet żałuje ze kupiłem xD ale za fanbojstwo się płaci, ma tez sporo plusów, pad i szybkość to największe atuty, ale graficznie nie widzę różnicy między ps4, ja wiem początek generacji itd, ale jeszcze przez 3-4 lata wielkiej różnicy nie będzie, i trochę brakuje jednak
@P4tryxus: nie ma różnicy w czasach ładowania między ps4 slim?
Bo w sumie też chciałem kupować ps5, ale im dłużej się zastanawiam, tym bardziej myślę, że póki co to bez sensu, bo gier nie ma, i dostępności też nie ma.
@LucaJune: Oczywiście, że są. Całkiem spore. Przykładowo do pytanej przez OPa Valhalli.
Prędkość odpalenia gry: 44s na ps5, 48s na ps4pro
Prędkość wczytania sejwa: 26s na ps5, 2min31s na ps4pro
Szybka podróż: 14s na ps5, 54s na ps4pro
Znalazłem porównania tylko z Pro, stąd też podaję właśnie tylko te dane, różnica między Slim będzie jeszcze większa.

@szubik: No skoro masz już bogatą bibliotekę gier na PS to ja bym na
@szubik kup sobie Xboxa na odmianę, nie dość że łatwiej dorwiesz to sobie inne gry ograsz.

Xbox ma wsteczną aż do pierwszego, więc jeżeli nie miałeś wcześniej to nawet z poprzednich generacji będziesz mógł exy ograć plus te obecne. Na przyszłość też się kilka ciekawych gier zapowiada.

A co do gier z ps4 no to zawsze możesz sobie zostawić i kiedyś dokupić ps5.

Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony.
@LucaJune: są, pisałem ze właśnie to jest gowna różnica między tymi konsolami, tak to nie czuje zupełnie przeskoku międzygeneracyjnego jak między 360 a ps4 doświadczyłem, lub wcześniej. To tez wina tego ze mało sprzętu i nie ma jeszcze gier typowo pod nowe generacje, kiedyś się to zmieni. Zawsze możesz kupić xboxa i jak się nie spodoba najwyżej sprzedać za niewiele mniej, lub dokupić ps5. Wracając do szybkości to wcześniej zanim zacząłem
@szubik: nie rozumiem problemu - zamówiłem bez problemu w EURO RTV PS5 z trzema grami i dodatkowym padem za 3118,50zl…. wystarczy zadzwonić bo sprzedaż tylko przez infolinię ( ͡° ͜ʖ ͡°)