Wpis z mikrobloga

Ekipa zamontowała mi niedawno pralkę (na dole) i suszarkę (u góry) w słupku i obie podpięła do osobnych odpływów. Wąż odpływowy suszarki ustawiony jest w kształcie litery "U" i wszystko jest w porządku przez pierwsze kilka dni po jej ostatnim używaniu. Natomiast po kilku dniach / tygodniu braku użytkowania suszarki pojawia się w niej smród z odpływu. W pralce takiego problemu nie zidentyfikowałem.

Ogólnie ekipa już wcześniej narzekała, że z odpływów wręcz wieje. Myślałem że syfon (jak na zdjęciu) załatwi sprawę, ale niestety problem nadal występuje. Czy macie jakiś pomysł co z tym można by zrobić?

#remont #remontujzwykopem #majsterkowanie
Pobierz Netrunner - Ekipa zamontowała mi niedawno pralkę (na dole) i suszarkę (u góry) w słup...
źródło: comment_1637613141So4u4u1fNzlBieoZZjCoyU.jpg
  • 24
@czarny_i_zly: Szczerze mówiąc to nie jestem dokładnie pewien, dopytam jeszcze. W instrukcji do mieszkania niestety nie opisali.

@stassma: Masz pomysł co tam się może zaciąć ewentualnie? kulka jakoś się może zablokować ze sprężyną z jakiegoś powodu? Może ten syfon jest za mały i skoro z odpływu dmucha to i tak w końcu przedmucha i przez węża do suszarki jak woda w wężu wyschnie?
@kopersolo: Tam w syfonie ze zdjęcia jest kulka i sprężyna, kulka jest przy tym wylocie, który zaznaczyłeś na żółto. Nie powinno być żadnych zapachów, a skoro syfon jest nowy, nic nie mogło wejść między kulkę i obudowę.
@Netrunner: Może ty nie wietrzysz suszarki ani nie czyścisz wymiennika i po prostu ci z niej śmierdzi?
@czarny_i_zly: Właśnie suszarka jest otwarta praktycznie cały czas, a w tym modelu wymiennik ciepła jest czyszczony również samoczynnie podczas suszenia. Mimo wszystko już kilka razy czyściłem go również ręcznie (i pojemnik na kłaczki również). Niestety nic to nie dało.