Wpis z mikrobloga

"Białoruś chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego WHO, by przedstawić "nieproporcjonalne i okrutne działania Polski, która postępuje wbrew normom i zasadom prawa międzynarodowego". Dziś wicepremier Białorusi Ihar Pietryszenka spotka się z regionalnym dyrektorem WHO w Europie Hansem Kluge. – Przekażemy prawdziwą i obiektywną informację kierownictwu WHO – stwierdza białoruski wicepremier."

Przegrywamy tę wojnę. Łukaszenko heheszkuje każdego dnia, a my jak jakieś chłopcy w rurkach krzyczymy o #!$%@? wie czym.

ZAMKNĄĆ GRANICĘ I ZAPOWIEDZIEĆ, ŻE ZA 6 MIESIĘCY ROZWAŻYMY POWROTNE OTWARCIE... WTEDY NA ŚWIĘTA BĘDĄ CEMENT #!$%@?Ć.

#polska #polityka #bialorus #wojna #granica
  • 18
@scamalert: 200 tys. euro na pomoc humanitarną dla Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC), za której pośrednictwem środki trafią do migrantów na Białorusi.
@scamalert: my nie jesteśmy bierni. Dostali konkretny opór, którego nie są w stanie przełamać i robi się sytuacja gęsta. Pytam co powinniśmy zrobić, żeby wg. Ciebie "wygrywać" skoro oceniłeś, że przegrywamy.

edit: a sorry, nie doczytałem. Granicę zamknąć na 6 miesięcy. Niestety jest to złe rozwiązanie i niepotrzebna na tę chwilę eskalacja.
@przeciwko78: No ja wiem. Uspokoiłeś mnie. Przeprosiłem za pomyłkę. Boję się tylko, ale bezpodstawnie, że to i tak do nich nie trafi, ale jak wspomniałem - bezpodstawnie, a te drobne na koce, kurtki i inne rzeczy pomogą rozwiązać problem na granicy. Uffff
@scamalert: robimy to już od jakiegoś czasu. Nie zapominaj jaką rolę miała nasza telewizja w wewnętrznych awanturach na Białorusi. Weź jednak pod uwagę, że to nie jest tak o, prosto rozpocząć taką akcję. To trzeba przygotowywać dłużej i mieć pewność, że zada ona odpowiedni cios. Teraz na zime szykować protesty to zupełny bezsens, z tego prostego względu, że zima jednak daje w kość wszystkim protestującym. Zróbmy mu syf na wiosnę/lato.
@000loki: Nastroje to nie protesty jeszcze. Zamknąć tranzyt towarów. Tego boi się Lukaszenko - mateczka Rossija już ma sranie bo koncerny płaczą, że nie ma dostaw, a koszty rosną. Niech rosną! Odcięci od towarów z zachodu lub z cenami windowanymi kosztami kryzysu dostaną po dupie bardziej niż poprzez zakaz lotów Belavii. Lukaszenko będzie wtedy naciskany też przez Putina. Musimy ich realnie dusić.
@scamalert: póki co wystarczy straszenie zamknięciem. Widać, że to działa. Nie możemy ot tak eskalować tego na ten poziom, bo to nie tylko im zaszkodzi, ale wszystkim.

edit: i nie mówię, że to nie jest opcja - bo to jest opcja i będzie to mocne uderzenie, ale jeszcze na to za wcześnie w mojej ocenie.
@000loki: Nie działa. Tak samo jak nie potrafimy wykorzystać przekazu tych, którzy wrócili do siebie - jak byli torturowani i zastraszani przez Lukaszenkę, ale to już inna sprawa i inna liga. Zamknąć terminal kolejowy, kolejne przejscie. W ramach "dobrej woli" zostawić jedno otwarte. Momentalnie nie będzie problemu. Założyłbym się, ale nie mamy jak sprawdzić