Wpis z mikrobloga

Słyszeliście kiedyś o gutacji? Ja chyba słyszałem, ale wyrzuciłem z pamięci. Jest to wytrącanie kropelek wody na powierzchni liści kwiatów. W każdym bądź razie miałem odłożone pamięci ram dla znajomego na parapecie, i ktoś mi przestawił kwiatka tak że kości leżały bezpośrednio pod liściami, i #!$%@? zaczął kapać wodą. Na pamięci pojawił się lepki osad, pewnie w tej wodzie były jakieś cukry, białka i elektrolity. Z części nie zabezpieczonej radiatorami normalnie zmyłem ipą, choć w kontakcie z ipą uzyskało to konsystencję kleju z taśmy klejącej. Nie wydaje mi się by było tego dużo pod radiatorem, no ale wolę to wyczyścić na ile dam radę. Radiatorów nie chce ściągać, bo widziałem że zdarzy się, że wychodzą z pamięcią. Jak to wyczyścić ? Zrobić im kąpiel w IPA? Czy najpierw kąpiel w wodzie destylowanej, osuszyć ile się da, i kąpiel IPA?

#komputery #elektronika
  • 3
@MeowsAndStuff: Wystarczy woda destylowana i dobrze wysuszyć. Nie wiem co to za ram ale jak radiatory są klejone to alkohol może tam rozpuścić klej i zrobisz jeszcze więcej syfu jak go tam wlejesz. Jeśli płyn się nie dostał do środka to lepiej zostawic jak jest i nie wlewać nic pod blaszkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slavoy: kolekcja DDR3 z starego kompa. Spróbuję szczoteczka wymyć woda destylowana i zostawię do wysuszenia na jakieś 2 dni koło grzejnika. Przyglądałem się im i faktyczniw wygląda jakby zabrudzone były jedynie piny oraz radiator, więc możliwe że mi się upiekło. Co do kleju myślę że nie przewodzi on raczej prądu, a te radiatory to pewnie jedynie na pokaz są, ale fakt, IPA raczej tu niezbyt wiele zdziałać. Spróbuję może jedynie przelać
Pobierz
źródło: comment_1637739812YvZRAkLhxQvhonlh6990qJ.jpg