Wpis z mikrobloga

Najgorsza w całej pandemii jest pogarda dla ludzi myślących. Jeśli ktokolwiek kwestionuje metody walki z zarazą, ma inne zdanie niż hasła programowane w mediach, to jest nazywany szurem. Nawet jak po prostu ma wątpliwości albo pytania to jest szurem. Tymczasem to eksperci z TV ciągle się mylili (albo nie daj Boże, kłamali), sprzedając lockdowny, maseczki i szczepionki jako kolejne cudowne środki na wirusa, które póki co gówno dały. Mylili się, we wszystkich swoich prognozach i przewidywaniach. Szury znowu miały rację, mówią. A może to po prostu media kłamią? Papka propagandowa z mediów, to nie jest wcale nauka, po prostu taką etykietę się przyczepia, żeby się lepiej sprzedawało.

#koronawirus
  • 71
@dodd ale wiesz, że za tymi metodami walki z wirusem stoją ludzie, którzy poświęcili cale swoje życie na to żeby wiedzieć co wtedy robić? Za tymi metodami stoją badania naukowe, które dokładnie pokazują co i jak i z czym? To, ze głupim ludziom wydaje się, że pozjadali wszystkie rozumy i znają się na wszystkim lepiej niż specjaliści, bo inny debil powiedział, że wymyślił jakaś bzdurę na chłopski rozum i on wie, że
Jeśli ktokolwiek kwestionuje metody walki z zarazą, ma inne zdanie niż hasła programowane w mediach, to jest nazywany szurem.


@dodd: na to akurat aktywnie cały czas pracują szury pokroju czarmanderów ¯\(ツ)_/¯

Wrzucają wszystkich do jednego worka - zaszczepiłeś się? Znaczy to tyle, że jesteś totalnie za wszystkim co podają w mediach, wymuszasz na wszystkich maseczki, i ślepo kupujesz wszystkie zalecenia rządu.

A jak jest w życiu? Nie znam nikogo kto
@przemyslaw-priemek No i widzisz, tym się różnimy, że ja mam wykształcenie medyczne, potrafię sobie znaleźć badania naukowe EBM, zanalizować je i odnieść do tego co mowia eksperci, czy to w branżowych mediach medycznych, czy to w telewizji, czy porównać przekaz rządu z tym co obecnie wiadomo, natomiast Ty (co nie jest zarzutem tylko faktem), nie mając wiedzy i umiejętności analizowania wiedzy medycznej skazany jesteś na to co serwuje Ci telewizja albo internet,
@FoxX21: Z każdym miesiącem pandemii przekonuje się, że ci ludzie z chłopskim rozumem może i racji w 100% nie mają, ale słusznie negują to co media, lekarze, politycy #!$%@?ą. Wręcz przestają mnie dziwić ich dochodzenia na temat bila gatesa i szukanie spisku we wszystkim. No może trochę dziwią, ale nie tak jak na początku XD

Zasadnicza różnica jest taka, że chłopskie rozumy nie pobierają wynagrodzenia za pieprzenie głupot, natomiast pozostała reszta
@Agemaker: Nie masz wiedzy która pozwala zweryfikować działania "ekspertów" o których wspominasz. Fakt, masz dzięki wykształceniu wiedzę na temat swojego wycinka medycyny, która jednak nie pozwala Ci weryfikować szeregu mocno specjalistycznych zagadnień związanych z działaniami antypandemicznytmi. Nawet poważni wirusolodzy nie są w stanie ogarnąć społecznych i finansowych skutków proponowanych przez siebie działań skupiając się na swoim wycinku i proponując lokdawny, segregację i przymus szczepień. A zapominają że świat nie kończy się
@Bover: Ja przynajmniej po wykopie mam trochę inne odczucie. Największymy antyszczepionkowcami są ci którzy na początku najbardziej gorliwie straszyli, że jak wyjdziesz na spacer to zabijesz babcię. Ze skrajności w skrajność.