Wpis z mikrobloga

  • 1
Panowie od #elektronika #elektryka chcę założyć wideodomofon tanim kosztem, zakupiłem sam wideodomofon na aliexpress, jako monitora użyje tabletu który zalega w szufladzie, problem polega na elektrozamku/ryglu, zasilanie do domofonu mam 5v, elektrozaczep na 12v więc potrzebuje dodatkowego zasilacza, domofon podaje jedynie sygnał otwarcia i robię zworę, możecie polecić jak rozwiązać taki problem jakimś tanim kosztem? Znalazłem zasilacz który mogę wykorzystać 12v2A ciut za słaby ale myślę że da radę, chodzi głównie o to jaki przekaźnik zastosować.
  • 19
  • Odpowiedz
@Bryll: 12v 2A spokojnie wystarczy. Domofon ma pewnie przekaznik ze stykiem NO pytanie tylko jaka obciazalnosc ale wiekszosc normalnych domofonow i wideofonow ma przekazniki 1A i wszystko dziala.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Voyo zasilacz będzie ok, chodzi o rozwiązanie przekaźnika, który po zworze domofonu poda zasilanie na rygiel. Myślałem nad zwykłym przekaźniku samochodowym, co myślisz?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Voyo sprawdzam miernikiem to po otwarciu rygla na domofonie nie podaje napięcia tylko robi przejście między stykami, link jest wyżej
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Voyo aż takie to proste? Nie chcę spalić tego ustrojstwa i nie chciałem podać na domofon 12v gdzie zasilanie jest 5v
  • Odpowiedz
@Voyo: Z tego co rozumiem chciał przycebulić i kupił bez tego zasilacza/sterownika. Nie wiadomo jaką wytrzymałość prądową ma pin PUSH, skoro przywierany jest do masy to może być przekaźnik, kontrakton owinięty cewką, albo tranzystor.
@Bryll: Jak dajesz sygnał otwarcie słychać klikanie przekaźnika wewnątrz?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dktr dokładnie tak, miała być wersja cebula, i teraz szukam rozwiązania;) tak słychać w domofonie przekaźnik dwa razy w odstępie kilkusekunowym
  • Odpowiedz
model nie ma dużego znaczenia, chodzi o obniżenie kosztów,


@Bryll: no to żebyś się nie zdziwił :D

Wideodomofony z Aliexpress, co miały być tanie przerabiałem dwukrotnie. Pierwszy nawet działał lokalnie, choć apka do odbierania zdalnie połączeń, to była czysta zgroza (działała w sumie głównie po reinstalacji i przy próbach, czy wszystko jest ok. Reinstalację musiałem robić średnio co 2 miesiące, co bynajmniej nie znacza, że przez dwa miesiące działała, częściej było
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Ty robiles to sam wiec luz. Ja za to uwielbiam klientow cebulakow ktorzy pomimo tlumaczen dalej chca zebym im zalozyl takie cudo a po pol roku chca jednak cos porzadnego xd dla mnie spoko bo 2 razy kasiorka wpada :D
  • Odpowiedz
@Bryll: i dowiedziałeś się, mój komentarz tyczył jedynie tego, że to ma być tanie rozwiązanie. Bo mocno podejrzewam, że finalnie nie będzie :)
  • Odpowiedz