Wpis z mikrobloga

Witam,
jest ktoś może po 12-miesięcznym studium oficerskim na AWL? Mam parę pytań
Uzyskałem tytuł magistra kierunku rachunkowość i finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Mam małe doświadczenie w finansach ale zawsze miałem zamiłowanie do wojska i sportu dlatego zdecydowałem się do startu na studium oficerskie. Chciałbym dostać się do grupy finansowo-ekonomicznej.
Jakie wymogi trzeba spełniać pod względem sprawności? Są jakieś minimalne warunki które muszę spełnić (bo nie mogę znaleźć aktualnych informacji). Może ktoś się wypowie kto dostał się w poprzednich latach? Im lepsze wyniki sportowe tym większa szansa że się dostanę? Jakie mniej więcej wyniki musiałbym mieć?
Co w największym stopniu zaważy o tym czy ktoś zostanie przyjęty?
Jakie dodatkowo musiałbym zrobić żeby dostać dodatkowe punkty?

#awl #wroclaw #wojskopolskie #oficerskie
  • 17
Co w największym stopniu zaważy o tym czy ktoś zostanie przyjęty?


@Patrynio0: rodzina w kamaszach? nie oszukujmy sie to jest wojsko ( ͡º ͜ʖ͡º)

z wlasnego otoczenia w oficerow szli ci co juz maja tam rodzine ;)
@Shagot: wiadomo, takie są niestety teraz czasy że w mundurówce wyżej dostają się Ci którzy mają rodzinę albo kogoś bliskiego gdzieś wyżej :/
właśnie chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto dostał się nie mając znajomości jak dobry musiałbym byc żeby się dostać
@Iudex: pewnie dlatego że zostaje się od razu podchorążym, no i tak jak wyżej zawsze podobało mi się wojsko. Wcześniej w szkole średniej zdarzyło mi się być na takim amatorskim "poligonie" ze szkoły, no i ogólnie też szybka emeryturka jest dodatkową motywacją.

Poza tym jest jeszcze taka sprawa, że przez okres studiów pracowałem chwilę w biurze rachunkowym i niekoniecznie taka praca mi się podoba. Chciałbym robić coś bardziej aktywnego. W sumie
@Patrynio0
Nie wiem jak tam z normami sprawnościowymi na Studium, ale #!$%@? pokroju "bez rodziny w kamaszach będzie ciężko" się nie przejmuj, a na pewno nie na tym etapie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W wojo najważniejsze jest:
Bieganie
Drążek nadchwytem
Brzuszki w czasie 2 min

Uważaj żeby Cię po tych finansach nie wzięli do WOGu bo będziesz robił to czego nie chciałeś tylko w mundurze xD
@abeborak: Spróbować spróbuję bo na pewno nie zaszkodzi a przynajmniej się przekonam na własnej skórze.

A teraz póki co mam czas żeby się przygotowywać więc chciałbym się dowiedzieć czy dużo mi brakuje na poziomie sprawności.
Wie ktoś może na co jeszcze najbardziej zwracają uwagę?
Czytałem o angielskim. Swój angielski mogę ocenić na poziom około A2+/B1, więc boję się że to może niewystarczyć.
@Patrynio0: Miałem styczność z tą uczelnią jako cywil. Było to dość dawno, ale po drodze doniesienia z uczelni były tylko gorsze. Dlaczego bagno intelektualne. To jest intelektualny poziom budowlańców, tylko każą się tytułować. Nie wiem jak nazwać przepaść dzielącą to co znasz ze swoich dotychczasowych studiów z tym co tam jest. To nie są studia tak naprawdę. W sensie akademickim to jest poziom poniżej wszelkiej krytyki. Nie licz na jakikolwiek rozwój,
@Patrynio0: Norm fizycznych szukaj w rozporządzeniach AWL. Są dość wyśrubowane, ale do osiągnięcia, no i rzecz jasna są bardzo ważne. Oprócz egzaminów fizycznych jest jeszcze egzamin z angielskiego - ale jeżeli zrobisz sobie wojskowy certyfikat STANAG z angielskiego na poziomie 2 to w dniu egzaminów na studium nie piszesz testu tylko z automatu dostajesz z angielskiego 100%. To jest duże ułatwienie i możliwość zawyzenoa swojej punktacji
Jeżeli zaliczysz fizyczne i angielski