Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#inflacja #krypto #inwestycje

Trochę gotówki się nazbierało (200k) i nie ma czasu ani pomysłu na szybko co zrobić żeby inflacja nie zjadała, jak najlepiej to zdywersyfikować długoterminowo, myślałem tak:

50k obligacje antyinflacyjne 10-letnie
30k krypto (BTC czy część BTC a część jakieś alty, jakie najlepiej?)
30k złoto (4 monety 1 uncjowe)
30k akcje (jakieś nowe technologie plus dywidendowe)
60k w walutach (EUR, CHF ???)

Co sądzicie o takim portfelu? akcje+złoto+krypto długoterminowo bez wyciągania conajmniej 10 lat a obligacje i waluty w razie potrzeby można szybko na PLNy z powrotem zamienić.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a3d87d865c2f000a08a65c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: jestem w podobnej sytuacji i szukam kawałka ziemi, 200k to torchę mało chyba że poszukasz nieuzbrojonej działki, poza tym to krypto wygląda ciekawie, waluty i złoto to chyba w tym momencie średnia inwestycja przez już słabą złotówkę, ale generalnie to się nie znam, bardziej zostawiam komentarz żeby sprawdzić co ci inni podpowiedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bruuh: ja mam aktualnie na obligacjach ok 6% bo to już drugi rok. Obligacje 4 letnie. Pierwszy rok będziesz musiał przeboleć przy tej inflacji...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym tez szedl w ziemie ewentualnie etfy jakies no i waluty jak troche sie umocni zloty (docelowo nie trzymalbym duzych oszczednosci w tych smiesznych zetonach pln) krypto delikatnie. Srebro, zloto.
Mozna tez banknoty z lechem kaczynskim kupic xd. I poszedlbym w Inwestycyjne whiskey z 2-3 buteleczki
@AnonimoweMirkoWyznania: Jaki horyzont czasowy? 10 lat?

To bez urazy, ale w #!$%@? to będzie niestabilne:

1. EDO-sy: no tu się nie #!$%@?ę poza tym, że może rozważ włożenie części kasy zamiast w EDO-sy to w TOZ-y. Nie wiem, może 1/10-1/5 kapitału na obligi ale jak wolisz. Ale osobiście nie kupowałbym obligacji za żywą gotówkę.
2. Krypto się miota jak szatan, jak nie masz zamiaru tego BTC holdować i powoli sprzedawać to