Wpis z mikrobloga

1. Taki był początkowy koncept. Po prawej stronie jest ściana, to szare to szafka podblatowa a zlew jest wpuszczany w blat. Stwierdziłem, że to nie ma szans wypalić, bo całość u góry ma mieć 160cm. Na środku żadnego podparcia, bo szafka podwieszana a dodatkowo zlew wpuszczany, więc będzie dośc duże wycięcie w blacie.

Najbardziej zastanawiam się nad opcjami 2 i 3. Albo dać też na środku blat tak żeby z dwóch stron szafki było tak samo albo zostawić jak było ale dołożyć tylko nóżki. Ikea ma podwieszane szafki Godmorgon do których oferuje też nóżki.

Jest jeszcze opcja 4 czyli same nóżki ale wydaje mi się, że to będzie brzydko wyglądało bez tego blatu z boku no i cały ciężar poszedłby na szafke.

Jak myślicie, jak to najlepiej zrobić? (podpórki pod szafką miałyby 20cm wysokości)

#remontujzwykopem #mieszkanie
Pobierz
źródło: comment_16384312520rOHz4CVV51JwPSIiKiUlK.jpg
  • 12
@Murasame: a może opcja 2, tyle że bez blatu z lewej strony szafki? Trochę słabo wygląda moim zdaniem obudowana do podłogi wisząca. Weź pod uwagę też to że lewa strona blatu jest oklejona papierem i będzie go widać
@Astorre: Skoro moim głównym problemem jest to, że blat na całej długości nie będzie niczym podparty to jakim cudem miałby być oparty o pralkę?

@aleja6grobnr4: @markhausen: @przepalonebezpieczniki: To ma być coś takiego jak na tym zdjęciu, tyle że z jednej strony ściana, więc blatu na dole nie będzie, no i szafka 2x szersza niż na zdjęciu.

Ps. No i wpuszczana umywalka a nie tak jak na zdjęciu, bo
Pobierz
źródło: comment_1638433534MEOQmDGAa2DYhopoKQO5k1.jpg
@Amadeszueusz: Wariant 3 bez nóżek to po prostu opcja nr 1 i opisałem czemu to nie wypali. Na górze 160cm bez podparcia na całej długości. Dodatkowo zlew wpuszczany, więc zostanie na jego długości tylko 5cm blatu z każdej strony zlewu. Blat będzie drewniany, więc martwi mnie to, że się powygina na takiej długości bez podparcia. Co prawda przy grubości 4cm nie będzie tragedii ale raczej się jednak odkształci.
ogólnie wszytskie rozwiazania są kijowe ze wzgledu na wysokość pralki.. ujdzie jeszcze umywalka wpuszczana ale to i tak wysoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)