Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 43
Wróciłem właśnie po tygodniowym pobycie z Zanzibaru. I trochę opowiem w temacie #koronawirus

Zaczne od Polski. wiecie jak wyglądały testy pcr przed wylotem na Zanzibar? I to w szpitalu powiatowym?

Wszedłem do gabinetu, I dziewczyna pyta mnie: Pan potrzebuje pozytywny czy negatywny?
Mowie nie no, negatywny bo na wakacje lecę.
I posmyrała mnie patykiem po zębach mówiąc "wynik po angielsku za 5h, ale proszę się nie martwić, poleci Pan".

Pytam czy są ludzie którzy chcą pozytywny wynik?
Ona ze oczywiście, jak np biora urlop na remont, to biorą od razu kwarantanne zeby miec status ozdrowieńca po urlopie. I mówi że jak ma być pozytywny to nie ma problemu....albo po prostu L4 zeby sobie w domu odpocząć.

Jeśli tak to wygląda w całej Polsce, to wesołych świąt... statystyki są wyssane z palca

Przejdźmy do Zanzibaru

Koronawirusa tam nie ma. Ludzie mają absolutnie wywalone. Maseczki sciaga się w momencie wyjscia z samolotu. (Chociaż juz lecąc na miejsce w samolocie mało kto ma na twarzy)
Obsługa lotniska, celnicy kierowca autobusu, obsługa hotelu, goście hotelowi, aż w końcu absolutnie cala ludność maja wywalone.
I co? Nikt nawet nie zakaszle...nikt nie choruje.

Jak pytałem o wirusa, to mówią ze w telewizji słyszeli. Ten ich prezydent niby zmarł na covid ale ludność twierdzi że na atak serca.

No to wracamy do PL. Ja oczywiście nie zaszczepiony więc wypadałoby odbyc kwarantanne.
Ale co można zrobić? A no po przylocie wystarczylo ze pokazałem bilet na samolot do Oslo za 29 zl na ten sam dzień i cyk, kwarantanny nie ma :)

(Wg przepisów trzeba pokazać bilet a nie faktycznie polecieć...)

Ta cała pandemia to jedna wielka ściema rozdmuchana tak bardzo ze zaczynają się sami gubić w statystykach i obostrzeniach.

I zeby było jasne. Nie twierdzę ze koronawirusa i chorby z nim związanej nie ma. Jest i jest groźna.
Tak samo jak każda inna grypa i powikłania z nią związane... przez covid19 nagle zniknęły wszystkie inne choroby. Dziwne nie?

A głupcy dalej ładują szczepionki w siebie.... potem wszystkich zmiecie z planszy.

#koronawirus #covid19 #kwarantanna #pandemia #zanzibar

Z drugiej strony z dotacji i różnych tarcz naciagnalem z 80k PLN więc nie tak źle:) lipa ze inflacja wystrzeliła w kosmos. Ale nic, ceny się podniesie
  • 10
  • Odpowiedz
Ten ich prezydent niby zmarł na covid ale ludność twierdzi że na atak serca.


@flito: u nas ludność tak samo mądra i wie lepiej. Nie da się medialnej nagonce zastraszyć. Bo i intelektualnie pewnie nam bliżej do murzynów z Zanzibaru niż np Skandynawow, Irlandczyków czy choćby Niemców.
  • Odpowiedz
@flito: O żesz ty "szurze" ( ͡° ͜ʖ ͡°) , Ty czyraku na wardze szczepionkowych narkomanów, to sobie teraz u nich nagrabiłeś :D ty siewco śmierci i morderco babć.

Zaraz cię będą do izolatoriów wysyłać psychiczni kowidowcy :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MirkoLord: nie. IMO totalnie nie trzeba, ale to zależy czy ktoś bardziej na dziko i na własną rękę, czy spędza czas w hotelu + zorganizowane wycieczki
  • Odpowiedz