Wpis z mikrobloga

Zapraszam do mrówczych światów ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: #xerxesmrowki

#dziennikoecophyllasmaragdina

9.12.2021

Podczas oglądania probówki stwierdziłem brak części rybika- została zjedzona.

Jedna robotnica wyszła na arenę a druga wybiegła z probówki z powodu zdjęcia z niej zasłaniającej światło folii aluminiowej

Podałem robotnicy muszkę, którą ta złapała ale po krótkiej chwili upuściła.

Podczas kolejnych obserwacji zauważyłem że muszka została wniesiona do gniazda i cieszy się zainteresowaniem dwóch robotnic, które trzymają ja w zuwaczkach

Podczas obserwacji areny zauważyłem muszkę wyrzuconą poza probówkę. Muszka pozbawiona była większej części odwłoka, co oznacza że przynajmniej jej część została zjedzona.

Kolonia zjadła dalszą część rybika, tym samym zostało około 1/2-1/3 ciała owada.

Podałem kolonii kolejne 3 muszki, z których jedna została zabrana do gniazda. Tym samym kolonia zgromadziła w gnieździe 2-3 muszki.

Około 22 godziny położyłem obok wejścia do probówki martwego rybika.

Około godziny 23 sprawdziłem czy podrzucony owad znajduje się na swoim miejscu. Rybik zostal zabrany do probówki, zajmowały się nim dwie robotnice.

Pierwszy raz widzialem robotnicę badającą drugą/ nową probówkę. W probówce,  w której otrzymałem kolonie kończy się woda i postanowiłem położyć nową, z zapasem wody.

#mrowki
#gruparatowaniapoziomu
#terrarystyka
#hodowlamrowek
  • 9
@Stah-Schek: wygląda bardzo prowizorycznie i nie mam sie czym chwalić. Jest natomiast praltyczne do startu kolonii. Fotke Cie podrzuce za jakis czas.
Arena to wybieg dla mrowek - swiat zewnętrzny
Akwarium to jedna z opcji. Czesto mozna do tego celu wykorzystac jakieś pudełko.
Aktualnie maja arene mojego projektu z pleksi a jak kolonia sie rozrosnie to dostana szklana:)
Na arenie lezy probowka z woda, ktora sluzy im za gniazdo
Probowka to