Wpis z mikrobloga

Mireczki, stoję na rozdrożu..

4 lata temu skończyłem szkole, od 5 lat pracuje w gastronomii jako kelner ( Tak pracowałem normalnie, zaczynając ostatni rok szkoły). Cholernie męcząca praca pod względem psychicznym i trochę fizycznym, bo od dziecka mam problem z kręgosłupem.

Praca jest dosyć ciekawa, każdego dnia dzieje się coś innego, pracuje też w restauracji w 5 gwiazdkowym hotelu, więc zarobki też są dobre.

Nie mam w zasadzie żadnego innego wykształcenia, raz 2 miesiące pracowałem jako kierowca w firmie budowlanej i to tyle.

Chciałbym zmienić prace, bo tutaj już czasem nie daje rady. Z tym że kompletnie nie mam pomysłu na siebie, a wiem, że to ostatni dzwonek żeby zmienić prace, na taka w której będę męczyć się do końca życia.

Nie mam kompletnie planu na siebie, nie wiem co chciałbym robić w dłuższej perspektywie czasu, kompletnie nie wiem, wiem że nie chce być już kelnerem.

Jakie kierunki nie wymagają jakiegoś specjalnego doświadczenia, szkoły? Chciałbym rozejrzeć się za czymś innym, macie pomysł?

Dzięki z góry z pomysły.
#praca #pracbaza #pytanie #pomocy
  • 11
@CXLV: Mówić łatwo, gorzej z wykonaniem. Bardziej chodzi mi o to, ze już chyba nie chce wcale pracować jako kelner. Chciałbym robić cos innego. Nawet kuchnia wydaje mi się być zdecydowanie bardziej ekscytująca, bo po prostu lubie gotować, próbować, uczyć się w tym kierunku.
@MrDaarkness: No to kuchnia, cokolwiek. Z pewnością jako kelner z wieloletnim doświadczeniem nabyłeś pewnych cennych softskilli, jak m.in obsługa klienta zarówno niskiej jak wysokiej klasy, znajomość języków, wiesz jak działa zaopatrzenie restauracji, byłeś zapewne nie raz świadkiem napiętych sytuacji (zarówno z klientami jak i konflikty wewnątrzne), biznes też taki, że często trzeba improwizować. Mając taki zestaw umiejętności i doświadczeń z pewnością będzie ci łatwo załapać się na inne stanowisko w branży