Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa 2w1 dla starszej osoby.
Wymagania nienegocjowalne:
- ekran 15.6" dotykowy

Jeszcze pół roku temu były Lenovo Yoga i brałbym w ciemno, ale niestety już ich nie ma w sprzedaży.
Na placu boju pozostał jedynie HP Envy x360. Ktoś może ma i chciałby się podzielić wrażeniami?
Najtańszy model z matrycą 400 nitów:
https://www.x-kom.pl/p/698859-notebook-laptop-156-hp-envy-15-x360-i5-1135g7-16gb-1tb-win11-mx450-silver.html

#laptopy #pcmasterrace #komputery #hp #dy
Pobierz GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni - Szukam laptopa 2w1 dla starszej osoby.
Wymagan...
źródło: comment_16394749857ynpGT2l2S0Y4IiXkce46U.jpg
  • 11
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Aaaa ok, nie wiedziałem, że szukasz laptopa tylko i wyłącznie na stronie x-kom. No ogólnie seria Envy jest bardzo spoko. Mam styczność w pracy z tymi modelami + moja różowa ma 15" x360 i wszystko jest super. Jedna rzecz wkurza po czasie, mianowicie ta gumka od spodu, która zakrywa śrubki, lubi się samoistnie odkleić... Doklejana była już z 3 razy i za każdym razem przesunięcie po blacie stołu powoduje odklejanie
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: W przypadku HP jak i w sumie też innych producentów to ta obsługa klienta nie jest AŻ TAK ważna. Oczywiście mówię tutaj o sytuacji gdy w razie problemów chcesz zgłaszać sprzęt z tytułu gwarancji. Wtedy dzwonisz na infolinię HP, opisujesz problem, oni wysyłają kuriera i potem sprzęt odwożą (pokrywając koszta dostawy w obie strony). Czyli krótko mówią - sklep w którym zakupiłeś dany laptop nie bierze udziały w tym całym
@dawid110d: Z tego co ludzie piszą na reddicie i na forum hp, x360 Envy nie ma tej opcji. To bardzo źle. Dziś w czasach pandemii większość laptopów i tak podpięta jest do sieci, a nic tak nie skraca żywotności baterii jak ładowanie do 100% i płytkie doładowania.
Mam tę opcję w Lenovo Yoga i jest super (ładowanie do 60% i duży margines na ponowne doładowanie). Yogę bym brał w ciemno, ale
Pobierz GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni - @dawid110d: Z tego co ludzie piszą na reddicie ...
źródło: comment_1639727136xh1I2dfvOm7bl2X00ny4SZ.jpg
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Tak, niestety ale Envy to nie seria biznesowa, więc z tego względu nie będzie miało tej funkcji.
My mamy na tę baterię #!$%@?, laptop użytkowany jest tak aby jak najdłużej na niej wytrzymał, czyli ładujemy do fulla. Mamy go bodajże od ponad dwóch lat i nie zauważyłem aby bateria gorzej trzymała, różowa też nic takiego nie zauważyła, a jeżeli nawet coś ma się zmienić po 4-5 latach w żywotności baterii
@dawid110d: to jest przydatne tylko gdy laptop jest na stałe w sieci. Dużo zależy od rozwiązań producenta, ale bez dedykowanych rozwiązań kontroler doładowuje cały czas baterię z 98% na 100%, ponieważ nawet nieużywana bateria ulega samoistnemu rozładowaniu. Oczywiście, że najlepiej jest używać laptopa jak laptopa i nie zwracać uwagi na baterię, ale niestety czasami robi za stacjonarkę, a laptopem jest przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ok,