Wpis z mikrobloga

No #p0lska najlepszy kraj do życia xD Mój znajomy, który jest Rumunem wytrzymał tutaj 2 miesiące i się zawija z powrotem do Rumunii xD Najpierw przyjechał tutaj na erazmusa do Gdańska 6 lat temu i mega mu się podobało, mówił, że Polska to tani kraj i dobrze tutaj się żyje. Dostawał 400 euro stypendium - za 700 zeta wynajmował pokój a resztę #!$%@?ł na życie i imprezy, no ogólnie studenciak - miał małe potrzeby. Teraz ma stałą pracę jako grafik dla jakiejś firmy z Portugalii zdalnie i zarabia 2k euro i nie stać go na życie w Polsce xD Po studiach zamieszkał w Portugalii, ale zdecydował się na przeprowadzkę, bo tam drogo, ale teraz w Polsce też drogo więc Rumunia welcome back xD Generalnie pytał się mnie jak ci ludzie tutaj żyją xD Chłop już prawię 30 lat więc chciał mieć mieszkanie dla siebie w dogodnej lokalizacji - 2500 zł. Jedzenie w sklepach - drogie, jedzenie na mieście jeszcze droższe. Poszedł raz do dentysty to wydał 100 euro i był w szoku. Generalnie to chciał się tutaj przeprowadzić, żeby oszczędzić i pomieszkać w innym kraju niż Rumunia, ale musi wracać. Najlepsze jak mu powiedziałem, że 2k euro to w p0lsce wysoka pensja i są robaki co żyją za 2-3k PLN xDD Chłop nie wciąż nie może w to uwierzyć. No tak tu się żyje, że nawet Rumuni uciekają xD

#inflacja #polska #zarobki
  • 6
@szczamdozlewu: Gość też słabo podumał, że przyjechał do Polski, żeby było taniej niż w Rumuni. xD Polska łączy wysokie a nawet wyższe ceny niż w najbardziej rozwiniętych państwach (przecież np. elektronikę mamy droższą niż Niemcy i Brytyjczycy) a podatki tylko nieznacznie niższe; pensje i jakość usług publicznych jak właśnie w Rumunii czy Gruzji.
@szczamdozlewu:
Chłop prawie 30 lat, z kraju biednego a pieniędzmi nie potrafi gospodarować XD

2500 zł

Na dach nad głową XD. To wszystko przy:

zaoszczędzić

No jak takie potrzeby ma jaśnie pan (zakładam, że bez rodziny) znaczy że jest ekonomiczną kaleką, którą czeka bieda. Bo wuj po umiejętności zarabiania pieniędzy, jak brakuje umiejętności oszczędzania. I jest to w perspektywie na konflikt z ewentualną partnerką, która będzie patrzeć, czy gość sprawdzi się