Wpis z mikrobloga

@Kapitalis: no ale czy milion złotych w rok to dużo jak na zawód medyczny?
biorąc pod uwagę ilość czasu poświęconego na nauke i odpowiedzialnośc jaka się wiąże z tym zawodem, to nie wydaje mi sie to wygórowane kwota

Ja wiem, że dla was praca jest tylko wtedy, gdy się #!$%@? potem. Ale to praca umysłowa napędza świat.
@PrzeKomentator: Podzielam twoje zdanie, co do tego, że lekarz porządnie wykonujący swoją pracę (czasami ze świecą szukać takiego lekarza w publicznych placówkach) powinien być godziwie wynagradzany. Z tym że to jest temat na zupełnie inną dyskusję, tutaj chodzi o coś innego.

Jeśli taki lekarz zarabia 85 tys miesięcznie, a jednocześnie brakuje funduszy na leczenie pacjentów (diagnostyka, odległe terminy wizyt/zabiegów, ogólne niedofinansowanie służby zdrowia itd.) to coś jest nie tak. Tym bardziej,
Jeśli taki lekarz zarabia 85 tys miesięcznie, a jednocześnie brakuje funduszy na leczenie pacjentów (diagnostyka, odległe terminy wizyt/zabiegów, ogólne niedofinansowanie służby zdrowia itd.) to coś jest nie tak.


@Tropical9: albo zaplacisz im cywilizowane kwoty tak jak powinno sie oplacac specjalistow orajacych 300 godzin miesiecznie w warunkach afrykanskiej ochrony zdrowia adekwatnej do tego chlewu z mokrego kartonu albo lekarze tacy jak ja beda leczyc niemcow, gdzie jako gownorezydent zarabiam 36 tysiecy miesiecznie
@Strahl: No spoko, przecież sam napisałem, że lekarze, szczególnie specjaliści powinni zarabiać więcej. To co napisałem było jednak w kontekście dodatków covidowych, dla których nie widzę obecnie uzasadnienia. Tzn. uzasadnienie jest - rząd sypie kasą, żeby nikt tam nie marudził i nie podważał żadnych decyzji.

Problem jest też w tym, żeby ci specjaliści robili to co do nich należy, bo chyba sam dobrze wiesz, mając porównanie do standardów leczenia na zachodzie,
@Tropical9: Lekarz to zwykly czlowiek - jak sie mu pozwoli na #!$%@? to bedzie uprawial #!$%@?, szczegolnie w warunkach frustracji, niedoborow kadrowych i gownoplacy. W niemieckim przyrzeczeniu lekarskim stoi linijka "Ich werde auf meine eigene Gesundheit, mein Wohlergehen und meine Fähigkeiten achten, um eine Behandlung auf höchstem Niveau leisten zu können." - co znaczy mniej wiecej tyle, ze moj dobrostan fizyczny i psychiczny jest rownie wazny co ten pacjenta. W Polsce