Wpis z mikrobloga

#fantasycycling

Sezon w Nowej Zelandii rozpoczęty, a przed menadżerami jeszcze dwie decyzje, na które czas jest do końca stycznia. Obie są nieobowiązkowe, ale będę przypominał raz w tygodniu kto jeszcze zalega.

1. Wybranie jednego priorytetowego wyścigu sezonu, dozwolone są wyścigi World Tour i MŚ - osobno czasówka i wyścig ze startu wspólnego. Miejsce w top3 (ale np. wygranie = najwięcej punktów ze wszystkich uczestników, a nie pierwsze miejsce danego kolarza) mnoży nagrody za ten wyścig x2. Nagrody to dodatkowy budżet na sezon 2023 (do wykorzystania już tej jesieni) w wysokości 100-50-30 za Grand Toury, 80-40-20 za monumenty i MŚ, 60-30-10 za pozostałe wyścigi WT. Za wskazany wyścig liczą się podwójnie.

2. Zastrzeżenie swoich 3 kolarzy (obojętnie na jak długim kontrakcie są). Kolarz zastrzeżony któremu będzie kończyć się kontrakt, podczas negocjacji/licytacji może być kontrofertowany przez swoją drużynę bez limitu 3 ofert i nie trzeba go przebijać o 10%, a jedynie wyrównywać. W kolejnych sezonach będziemy zastrzegać dwóch kolarzy, w tym TRZECH.

Składy były tu: https://www.wykop.pl/wpis/62875259/fantasycycling-w-piatek-zakonczylismy-okienko-tran/ i oczywiście są tu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wrqSjt2re1osfsFWlcbymIjiUDjLb9_Jo_bWg5HZRSI/edit#gid=0

Wołam wszystkich:
@pek0s
@roadjoker
@delpiero777
@zojmers
@Pierre_Billotte
@schrodingerscat
@Ejszyn
@tududutududu
@AbaddonLincoln
@Scyzorro83
@puchacz22
@cult_of_luna
@Ostatni_Piwniczanin
@przemekg31
@luczyk
  • 16
Mam nadzieję że Ganna nie da plamy


@delpiero777: nie grałeś wcześniej, więc przypomnę że on nawet nie musi wygrać. Powiedzmy że będzie trzeci, ale 1 i 2 miejsce nie jest u nas w składach i też masz szansę "wygrać" ten wyścig w grze. Z drugiej strony bywało tak że czyjś kolarz wygrywał wyścig, ale ktoś inny miał 2, 4 i 6 miejsce w generalce i to on drużynowo był lepszy.
Za wskazany wyścig liczą się podwójnie.


@cult_of_luna: Ale tylko 3 pierwsze miejsca w grze liczą się podwójnie nie? A nie wszyscy? W sumie fajnie by było wybrać pewniaka np. Giro jak się ma dużo Włochów i za każdego co się dokulał zebrać 30 zamiast 15 pkt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cult_of_luna: dobra już kumam. To więcej punktów będzie rozdawanych w bonusach niż myślałem.

To daję TdF, może Storer w końcu wystrzeli, albo Roglic upadnie i sobie głupi ryj rozwali, a wtedy Kuss zrobi top10. Ciężko mi typować np. jakieś Tyreno-Adriatyko i liczyć, że Fabbro powtórzy top5, jak nawet nie wiadomo czy tam pojedzie. A Hayter do tej pory golił wyścigi spoza WT, niby jest na liście startowej Paris-Nice, ale obsada