Wpis z mikrobloga

W marcu zaczynam nową prace jako QA manager, mam przerobić cały proces QA od podstaw, zaproponować narzędzia, procesy, zmiany które pozytywnie wpłyną na jakość.

Jakieś tam pojęcie mam (sporo z tego czego sie ode mnie oczekuje robie na codzień), no ale trochę chciałbym się przygotować do tematu, spojrzeć na przykłady jak inni to zrobili w innych firmach, czy też przejrzeć jakieś materiały / wystąpienia / kursy na ten temat.

Z samego tematu managementu znalazłem kurs na HSO (Harward School Online), ale trwają 2 miesiące xD i po 8h tygodniowo, a ja mam cały luty wolny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś robi w temacie, ma jakieś dobre materiały które mógłby podrzucić?
#pytanie #testowanieoprogramowania
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Rabusek: gratki :D
Jak będziesz coś miał to podziel się :D

Z doświadczeń mojego managera (który stworzył mega zespół QA):
- wysyłaj ludzi na szkolenia przynajmniej raz do roku (mogą być istqb - chodzi o to, żeby wszyscy testerzy mieli minimum wiedzy więc nawet zmieniając testera na projekcie dostarczasz wymagane minimum)
- organizuj knowledge sessions - żeby testerzy którzy robili coś nowego / ciekawego dzielili się lessons learned
- stworz macierz
- wysyłaj ludzi na szkolenia przynajmniej raz do roku


@Pojedynczy: firma ma fajny benefit: ogarniasz "plan" szkoleniowy, jak go zrealizujesz (za który poza tym płacą), to dostajesz jeszcze bonus do wypłaty. Pomysł 10/10 moim zdaniem

- organizuj knowledge sessions


@Pojedynczy: tak tak, regularnie nawet jako regular wprowadzam u siebie nowe narzędzia / rozwiązania, propsuje i będe robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a reszta dopisana do listy
@Rabusek:
Temat rzeka. Robię od od kilku lat i praktycznie w każdej firmie/projekcie jest to inaczej ustawione.
W obecnej firmie zacząłem jako jedyny tester, a skończyłem jako kierownik kilkunastoosobowego osobowego działu. Przygotowania wymagały
- plany rozwojowe
- plany podwyżkowe
- core procesu testowego (z różnymi modyfikacjami będzie wdrażany na projektach u klientów)
- plan na narzędzia, razem z przeszkoleniem zespołu z ich użytkowania
- plany na monitorowanie prac zespoły (zakres jakości
@Rabusek: Z mojego doświadczenia to walcz o dobre samopoczucie zespołu, na wspólnych sesjach reaguj na powtarzające się problemy i blokery. W paru firmach było pare punktów które mimo zgłaszane do managmentu były tylko wysłuchiwane i olewane, a to prosta droga do zwalniania się zespołu. Btw hajs w złotówkach czy dolarach?