Wpis z mikrobloga

to typowe zachowanie 16 latków mieszkających jeszcze z mamą


@NiespokojnySzachista: co złego jest w mieszkaniu z mamą? Rozumiem ze jedyną ścieżką istnienia jest skończenie 20 lat i #!$%@? się w kredyt na następne 30 lat? Bardzo często widzę to szydzenie z mieszkania z mamą. Może fajnie by było nie szydzić z nikogo? Potem zdziwienie ze ktos sie śmieje z kogoś kto wziął kredyt?
@Korowiov Czy ja wiem. Tzn no może tak, chociaż ja doszłam do takiego momentu, że nie chce mi się już słuchać jak kto ma źle bo mam swoje sprawy i wole popatrzeć jak komuś wychodzi i nie marudzi - jakoś napawa mnie to optymizmem, bo z natury jestem raczej sceptyczna.
@NiespokojnySzachista: Bo zwyczajnie przesadzacie, przedstawiacie jakby 34 miliony ludzi miało w tym kraju przewalone w temacie nieruchomości co jest zwyczajnie bzdurą, możemy tu gdybać jak wygląda temat w poszczególnych rocznikach, ale to nigdy nie będzie 90% całej populacji.
@Korowiov: za "Raportem o stanie mieszkalnictwa" przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju w 2020:
"Odsetek osób w przedziale wiekowym od 25 do 34 lat, nadal mieszkający z rodzicami, wynosi w Polsce 45,1 proc. Taki wynik plasuje polską młodzież bardzo wysoko, na ósmym miejscu w Europie"
@Qtavon: Dlatego pisałem, że lepiej będzie to odnosić do roczników, tam moglibyśmy w którymś momencie znaleźć wspomniane 90%, bo 90% ogółu na pewno nie ma do wyboru tylko kredytu lub wynajmu.
@MalaHelenka: W społeczeństwie dominować będą osoby hmmm...nazwijmy je przeciętne ;) U nich takie emocje będą się pojawiały i będzie to naturalne, niezaprzeczalnie jest to zjawisko jak wspomniałaś "burackie", ale najzwyczajniej naturalne, większość ludzi miało w życiu moment z gatunku "somsiad kurła złodziej".