Wpis z mikrobloga

Ten post to subtelne i delikatne przypomnienie, że mamy w Polsce
SPIRALĘ INFLACYJNĄ JAK SKU#WYSYN A TEN ŁYSY GRZYB NADAL TEGO NIE WIDZI

- Miras, ale teraz we wszystkich krajach w Europie jest inflacja!

Tak, ale nie wszystkie kraje:
- wprowadzają proinflacyjny Polski Nowy Ład (inflacja bazowa, ta "najgorsza" stonks)
- wynegocjowały kosztem wielkiego poświęcenia Jacka Sasina i Janusza Kowalskiego, że zamiast stałej ceny fixed płacimy Gazpromowi cenę spot (czytaj: wielokrotnie więcej - i odtrąbili to jako wielki sukces xD)
- mają energetykę opartą w 3/4 na wunglu i ropie
- przewalają prawa do emisji CO2 na 500+ 13tki 14tki dla bombelki i emerytów
- "walczą" z inflacją poprzez rozdawnictwo i działania które dalej podbijają/utrwalają inflację
- chcą wprowadzać regulowane ceny na produkty xDD
- mają RPP złożone z dzbanów nie ogarniających podstawowych zjawisk w gospodarce ("pani redaktur ja nie wiem czemu ten gaz tak podrożał, jedyna wiedza jaką mam to publicystyka") ew. również dzbanów którzy powinni siedzieć w klasztorze/psychiatryku, a nie w RPP (Pan Łom)
- w sprawie walki z inflacją - stóp procentowych przyjęły taktykę kompromisu pomiędzy zbiciem inflacji kosztem kredyciarzy a zostawieniem wysokiej inflacji kosztem gospodarki - u nas będzie model hybrydowy czyli jednocześnie wysoka inflacja, rozj#bana gospodarka, rozje#ani kredyciarze i rozje#ana klasa średnia

Pozdrawiam cieplutko! Ciemne czasy przed nami, więc zgodnie z tym co krzyczał pewien świr, którego żadna z prognoz się nie sprawdziła:


#nieruchomosci #inflacja #nbp #rpp #bekazpisu
Pobierz
źródło: comment_1641818139V41cySmkP9Q36BPMCylBNR.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@affairz: przy jego zarobkach nawet inflacja 100% nie zrobi żadnego wrażenia. Tak samo jak na reszcie partyjnych pachołków żerujących na naszej krwawicy. A ty robaku oddaj "nadwyżkę" za karę że #!$%@?łeś w weekendy i wyszło ci na rękę 6k.

Przypomina mi się Bieńkowska z tym tekstem że za 6k tylko idiota by pracował. Tyle lat minęło a dzisiaj to ma być "klasa średnia"?

Ja chyba żyję w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, przecież
@affairz mnie to #!$%@? jak coś złego się dzieje i ktoś mówi uuu ooo aa a w innych krajach też tak jest. Przepraszam ALE CO #!$%@? Z TEGO? U nas jest u nas i u nas można spróbować coś zrobić. Nie #!$%@?, nie da się i #!$%@?. Glapa nie jest głupi, on wie jak działa ekonomia, pytanie dlaczego robi jak robi. Ma ktoś haki na niego?