Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja:
mam tylko prawko kat. B, nigdy nie jeździłem moto, nie mam znajomych którzy jeżdżą i znają się na moto. Chcę kupić 125cc ala turystyk, do 15k pln, co wybrać?
Nowy Junak RX One 125 Ciecz czy używana Honda XL 125V Varadero, 2007r.+, do 40kkm przebiegu i zakup w ciemno z dostawą?

#motocykle #motoryzacja #125cc

Jakie 125cc kupić?

  • Junak RX One 125 Ciecz 17.1% (14)
  • Honda XL 125V Varadero 82.9% (68)

Oddanych głosów: 82

  • 12
@r4do5: mam ~175cm wzrostu. Do junaka przymierzałem się w salonie i w mojej opinii jest w porządku, nie czułem się i nie wyglądałem jakbym siedział na kocie. Hondy nie przymierzałem.
@tomi_lee: jeśli na samo moto 15k to bym poświęcił część na kurs pełnego A a resztę wydał na coś większego. Jeśli chcesz jeździć turystycznie to wiadomo że 125 można i świat objechać ale po zwiedzeniu okolicy i bocznych dróg żeby gdzieś dalej pojechać często najlepiej śmignąć ten znany odcinek jakaś ekspresówką albo autostradą a tam jazda 125 pewnie do najprzyjemniejszych nie należy skoro czułem że moja była er6 się męczyła na
@tomi_lee: kolega w robocie ma wiadro 125, jest bardzo zadowolony, jeździ sobie nawet na jakieś zloty. Ale od dawna planuje robić pełne A. Ze 125 jest tak że to bardzo dobra rzecz do miasta na dojazdy, wiadomo że i za miasto można pojechać. Ale jak się spróbuję to od razu chcesz więcej (wiem bo miałem 125). Jeżeli koniecznie chcesz 125 to kup wiadro, za rok, dwa powinieneś odsprzedać za te same
@tomi_lee: mój głos nie jest do końca bezstronny bo sam mam Varadero 125XL na wtrysku, ale miałem wcześnieji chiński skuter (Junak) i jeździłem pół sezonu Benyco Tekken i... albo rób lejce A, albo kupuj Varadero. Wygodnie się siedzi, na autostradzie da się jechać bez uczucia że silnik zaraz skona (choć trasa ze stałą 100 na godiznę była średnim wspomnieniem, już lepszym pomysłem było jechać 90 za tirem). W mieście jest znośnie,
@tomi_lee: Varadero bardzo niezawodne jest i wbrew pozorom fajnie sobie radzi. Poznałem na torze chłopaka co takim jeździł i nie odstawał. Do tego łatwo do tego o części sensownej jakości. Jednak lepiej postawić na doświadczenie Hondy.
nie mam znajomych którzy jeżdżą i znają się na moto


@tomi_lee: znajdź znajomych, którzy znają się na moto.

Chinole są kuszące bo nowe i względnie tanie, dają fałszywe poczucie komfortu (popsuł się? mam przecież gwarancję!). Fałszywe, bo gwarancja jest taka sobie, jeśli coś się popsuje, to motocykl będzie stał i czekał, a naprawa będzie realizowana najniższym kosztem.

Honda za to stała się ofiarą własnej popularności i trzeba dużo zapłacić za byle
@tomi_lee: jeśli Varadero jest na nicasilu to bierz Varadero jeśli na tulei żeliwnej to bierz junaka.
Albo bądź oryginalny i kupuj Yamahę tdr 125 za 6 tys zł.robisz remont generalny za5 tys zł i masz nowy motocykl który na śniadanie zjada takie Varadero czy innego chińskiego junaka.
@tomi_lee: Tak jak mirki pisali, zrób pełne A.
Jeszcze w 2020 biłem się z podobną myślą co Ty, w sensie kupić jakieś tanie 125 żeby sobie pojeździć, ostatecznie w tamtym roku zdecydowałem się zrobić pełne A i nie żałuję. Pierwsze 2h jazd miałem na 125, kolejne już stopniowo cb500 i mt-07, pod koniec jazd cieszyłem się że zdecydowałem się zrobić pełne A, szczególnie że ceny 125 są nie dużo mniejsze od