Wpis z mikrobloga

Zdążę załatwić papiery na dyslekcję przed maturą?
Jak to zrobić?
Już #!$%@? to, że nauczyciel nie zgadza się z moją interpretacją (moim zdaniem dosyć trafną, nie dosłowną, wymagająca analizy całego tekstu) bo nie odwolałem się do tego do pracy organicznej czy innego #!$%@? i #!$%@?ł mi kardynalny. Nie chciałbym tracić punktów za ortografię a raczej jej brak. #grammarnazi #jezykpolski #matura #dysleksja
  • 4
@DzikiChleb jak mam odwołać się do tekstu, odwołuje sie do tekstu a nie do #!$%@? epoki. To tak jakbym miał odwołać się do tekstu w stylu gwiezdnych wojen i napisać, że przez to WTC oberwało samolotem.
@DzikiChleb: bez znajomości epok możesz źle rozumieć teksty pisane w danym okresie lub czasami pisać bzdury. Wyłapuje się kardynała za nieznajomość "potężnej" liczby lektur z gwiazdką:
https://www.eska.pl/news/lektury-z-gwiazdka-matura-2022-ktore-lektury-sa-obowiazkowe-lista-aa-bUAG-z97Q-QWgR.html

moim zdaniem dosyć trafną


@DzikiChleb: skoro tak zrobiłeś, to uznałeś to za słuszne. Nie oznacza to jednak, że jest to poprawne rozumowanie. Tak samo dysleksja ci dużo nie pomoże, bo ona nie wyłącza całkowicie z robienia błędów. Daje ciutkę więcej szans.