Wpis z mikrobloga

Zrobiłeś mi @zolcix nadzieję że jednak może da się trafić w Polsce te STH, dzisiaj miały być w ofercie w Lidlu i objechałem wczoraj wieczorem i dzisiaj rano blisko 20 sklepów, jako że niektóre sklepy dostały nie jeden karton ale dwa to w sumie pewnie było gdzieś pod trzydziestkę paczek (a że kartony mają po 72 sztuki to byłoby przejrzane jakieś 2000-2500 autek xD). I oczywiście #!$%@? znalazłem xD
W niektórych przypadkach jak przyjechałem to już były wystawione i nie wiem czy ktoś to przeglądał, ale sam byłem przy otwieraniu 4-5 kartonów i tam też nic nie było. Zatem cóż, miałeś niesamowitego farta że w ogóle to trafiłeś. IMO szkoda zachodu z jakimś grubszym poszukiwaniem tych STH, bo niby z jednej strony fajnie jest trafić resoraka takiego jak premium za cenę zwykłego, ale one są zbyt rzadkie (sytuacji nie pomaga fakt że niekiedy znikają jeszcze w fabrykach bo pracownicy zdają sobie sprawę z tego że mogą je opchnąć na aukcjach za grubszą sumkę), a kupowanie z drugiej ręki mija się z celem bo one zdecydowanie nie są warte tyle po ile chodzą, można po prostu kupić normalne autka premium za mniejszą kwotę. Poza tym chyba bardziej chodzi o to żeby samemu znaleźć a nie kupić.
Widziałem za to sporo zwykłych TH ale też się moim zdaniem nie opłaca ich zbierać jeśli same w sobie nie są ciekawe (a niestety te na 2022 są meh) - żadna rzadkość, zawsze było jedno takie autko na karton.

#hotwheels #resoraki #lidl
Fennrir - Zrobiłeś mi @zolcix nadzieję że jednak może da się trafić w Polsce te STH, ...

źródło: comment_1642107306BWDIYOt5qb1TdBjuN6NHx0.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fennrir: TH mają srebrny znaczek a STH złoty znaczek? Dużo można na nich wyciągnąć? Co w intermarche są hot wheels to tak przekopane ze głowa mała. Zawsze się zastanawiałem komu chce się w tym grzebać. Raz widziałem typa na wózku i miałem kupić dla beki ale nie wiedziałem że są też jakieś limitki :)
@ArniHell: STH to koszt kilkuset złotych z drugiej ręki

@Fennrir: też się najeździłem wczoraj, z 9 lidli i nic ciekawego czego już bym nie miał. Doskonale zdaje sobie sprawę jakiego farta miałem, a byłem tuż po otwarciu kartonu lub przy tym jak babka wykładała. Z drugiej strony patrząc ile postów na grupie hot wheels polska było z tymi BMW sth z lidla to już nie wiem czy one aż taakie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zolcix: dzięki, dobrze wiedzieć. U mnie hot wheelsy są w intermarche i chyba w pepco widziałem :) jak będę pamiętał jeszcze o tym to dam znać co upolowałem :)
@ArniHell:
Ta, TH mają srebrny, STH złoty. Ale STH to ja w Polsce na oczy nie widziałem a zbieram resoraki od dłuższego czasu. Myślałem że w ogóle tego do nas nawet nie wysyłają, ale że komuś z wykopu się udało znaleźć to stwierdziłem że może zaryzykuję i objadę okoliczne Lidle jak będzie dostawa. Nie warto było #!$%@?.
Co do wartości - zwykłe TH moim zdaniem gówno warte, są niewiele rzadsze niż
Fennrir - @ArniHell: 
Ta, TH mają srebrny, STH złoty. Ale STH to ja w Polsce na oczy...

źródło: comment_1642109096VwrGmBP4rLgbKgt8scGYJi.jpg

Pobierz
@Fennrir niekoniecznie, po prostu STH są mega rzadkie i tyle, mieliśmy pecha xd

A tak poza tym nie zdajesz sobie sprawy ile pracowników sklepów przetrzepuje kartony przed wystawieniem. Przecież jak widzą jak ludzie się szybko rzucają na nowo wystawioną dostawę to szybko połączą fakty i zrobią mały research
@Fennrir: kumpel mi powiedział kiedyś żebym przestał szukać STH to wpadnie, no i miał rację xd Znalazłem jak sobie szukałem jakichś fajnych których jeszcze nie mam, a nie stricte rzadkich.

Możesz się domyślić jaki zajarany byłem jak ją zobaczyłem. Zwłaszcza że to wersja sth modelu który zajebiście podobał mi się już wcześniej, do tego nie widzę żadnej ani na olx ani allegro, w tym w aukcjach zakończonych, przez długi czas nie
@zolcix:
Ja miałem pecha, ty akurat miałeś farta bo chociaż jeden ci się udało znaleźć. Ja tych RX-7 nie widziałem nawet w normalnej wersji.
Co do przetrzepywania mówię że jednak nie ma co się na to napalać na znalezienie STH (choć akurat twój wpis mnie trochę napalił, bo wcześniej myślałem że Polskę traktują jak kraj trzeciego świata i w ogóle żadne tutaj nie trafiają). Ale i tak jest za dużo ogniw
@Fennrir: Mattel traktuje Polskę jak kraj trzeciego świata jeżeli chodzi o Premiumy, na zwykłe mainliny raczej nie ma to wpływu, bo kartony trafiają do nas identyczne jak do innych krajów, takie same oznaczenia i wygląd.

Wydaje mi się że częstotliwość występowania STH ogólnie się zmniejsza, bo więcej ludzi zaczęło się interesować zbieraniem hot wheelsów, i dostawy są rzadsze. Co do ostatniego to właśnie to może być przyczyną że u nas tak
@zolcix:
No dostawy są rzadsze, ale nie wiem czy to nie przez pandemię, bo lockdowny mogły mieć wpływ na produkcję. Tak czy siak we wszystkich sklepach gdzie HW są stałym elementem oferty to jest dramat, są jedynie jakieś stare sprzed kilku lat których nikt nie chce typu podstawka pod GoPro czy wspomniane wcześniej w tym wątku Stephen Hawking Pro Wheelchair i tym podobne gówna xD
Dlatego miałem spore nadzieje w przypadku
Fennrir - @zolcix: 
No dostawy są rzadsze, ale nie wiem czy to nie przez pandemię, b...

źródło: comment_1642112437fop0dB80iuJ3WiGupqG2NC.jpg

Pobierz
@skytz:
Też. Nie wiem czy ma sens objeżdżać pierdyliard sklepów w poszukiwaniu, ale tak normalnie zbierając to też nie ma szans znaleźć. Zatem przynajmniej trzeba by się było wypytywać o dostawy i być przy otwieraniu kartonów, to może daje jakieś szanse na trafienie takiego autka, bo trafienie normalnie jest raczej niemożliwe.