Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej. Mam pytanie o czas wypowiedzenia, w internecie znalazłem sprzeczne informacje - mam 2 tygodniowy okres wypowiedzenia, oraz 19 dni niewykorzystanego urlopu. Nie wiem w takim razie co mam mowic w nowej pracy, od kiedy mogę zacząć pracować - te 2 tygodnie liczy się od najbliższego poniedziałku jakby? tzn jesli wypowiem w srode, to i tak te 2 tyg licza sie od najblizszego pon? I co z urlopem? Podobno nie zadziala zadne przeniesienie go do nowej pracy, więc de facto mam ponad miesięczny okres wypowiedzenia (w sumie z urlopem)?
W sumie sliski temat bo wezme w nowej firmie powiem ze moge pracowac za 3 tyg i podpisze z nimi umowe, a w pracy powiedza ze nie, nie wyplaca mi ekwiwalentu urlopu tylko mam siedziec 2tyg w pracy i 19 dni urlopu... A z drugiej strony nie chcę wypowiadać umowy ze stara praca przed podpisaniem nowej umowy - wiec musialbym wiedziec defacto jaki mam ten sumaryczny okres wypowiedzenia zanim zrobię cokolwiek. Bo przeciez nie bede z nowa firma podpisywac jakiejs gwarancji zatrudnienia czy jak sie taka niby przedwstepna umowa nazywa
pomozecie? to moja pierwsza praca wiec sie nie znam z gory dziekuje

#praca #pracbaza #prawo #urlop

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e1803679ccb9000a8eff90
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 8
@kerdian: xd
Załóżmy że pracował 5 miesięcy w 2021 roku to przy 26 dniowym urlopie za cały rok mógł zdobyć 11 dni urlopu i za ten miesiąc max 2 dni więc masz 13. Jesli wykorzysta urlop ponad te 13 dni to dadzą mu urlop bezpłatny.
Nie można wykorzystać u jednego pracodawcy 20 dni i po 2 miesiącach zrezygnować z pracy aby u kolejnego mieć tylko 6. Pierwszy da Ci 4 dni
@kerdian: xd nie wiem czy trollujesz czy nie ale skoro wiersz ze odchodzi z pracy to czemu liczysz sobie urlopu za cały rok skoro będziesz pracował tu tylko kilka miesięcy? Z nowego roku sobie liczysz tylko tyle dni ile miesięcy będziesz pracował JAK ZAMIERZASZ ODCHODZIC.