Wpis z mikrobloga

Dobra kurde, bo podpuściliscie technologicznego boomera, żeby sobie kupił tani wzmacniacz do kolumn to teraz weźcie trochę odpowiedzialności bo mój wzmacniacz nie ma ani wejścia na kabel optyczny, który kupiłem xD ani wejścia na kabel HDMI. Pacjent to Sony TA F220 i z tyłu wygląda tak. Co ja mam dokupić żeby wreszcie podpiąć to gówno do kolumn pasywnych a wszystko to do TV Sony Bravia? Jakiś konwerter? Ps. Oddam kabel optyczny w dobre ręce xD #audio #wzmacniacz #glosniki
Pobierz musichastherightto_children - Dobra kurde, bo podpuściliscie technologicznego boomera...
źródło: comment_1642193967IZXA1tow3c8KEpPjyek3op.jpg
  • 18
@music_has_the_right_to_children: konwerter DAC i przyjemne granie to nie są raczej synonimy jeśli myślisz o urządzeniu za dwa dolce od Chińczyka ale wystarczy, żeby posłuchać.

Założyłem że masz dekoder TV jakiegoś Polsatu czy coś ale jeśli chcesz tylko dźwięk z TV to jeszcze opcja wyjścia słuchawkowego do wzmacniacza (przynajmniej na próbę). Dlatego zapytałem o resztę zdjęć TV ale możesz też podesłać model to sobie wygooglam.
@music_has_the_right_to_children:

https://www.sony.co.uk/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xe8599/articles/00231655

ale optical na jack/RCA też da radę. Pamiętaj tylko, że jeśli twój wzmak nie ma pilota (a zgaduję że nie ma bo miałem taki wzmak) to głośność tylko z gałki na wzmaku.

Przy opcji, którą zaproponowałem masz możliwość regulowania głośności z TV. To nie jest ogólnie idealne rozwiązanie ale jeśli ustawisz wzmacniacz głośno (np. pokrętło godzina 11) a TV między cicho a średnio to będzie działać ok.
Pobierz hero207 - @musichastherightto_children: 

https://www.sony.co.uk/electronics/suppor...
źródło: comment_1642198852XwuwM0vqt47hd7zMt57KHI.jpg
@music_has_the_right_to_children: potrzebujesz konwerter Toslink/optical na 2x RCA (no i kable 2xRCA na 2xRCA odpowiedniej długości) LUB kabel mini-jack na 2xRCA w zależności od opcji którą wybierzesz.

Upewnij się, że konwerter działa w tę stronę bo jest możliwość że konwertuje w drugą i będzie bezużyteczny.