Wpis z mikrobloga

@krytyk__wartosciujacy W nowym aucie co jak co myślę że Pasowałoby po dotarciu zmienić Olej po tysiącu, przynajmniej ja miałem taką szkołę i tego się trzymam. I uważam że żaden postęp metalurgii i petrochemii nic nie zmienił w tej kwestii. A co do regularnej wymiany to co 10k tak jak mówisz. Maksymalnie 15 i nie więcej. Po 15 tys Olej traci swoje właściwości.
rozsczelnisz w silnik . Kiedyś auta po 500kkm robiły i płukanki ludzie nie znali .


@trzaichlac69: xDDD

W Szwajcarii serwisy robią płukankę co wymianę. Osobiście praktykuję płukankę co drugą wymianę oleju (w zeszłym roku dwa razy do roku olej zmieniałem, bo miałem wyższe przebiegi). No ale Polak biedak wie lepiej.
@SosPomidorowy: znajomy ma kopalnie i kupił ostatnio 4-oske żeby piach rozwozić i jakiś taki przegląd pierwszy miał mieć właśnie po 1kkm czy po 3kkm i zajechał ale w planie nie było wymiany oleju a nawet mechanicy z aso mu odradzali aż w końcu jakiś jeden powiedział do reszty że "#!$%@? mać skoro chłop kupił to dla siebie i będzie korzystał przez x lat a nie aby do końca leasingu to wymieńcie
@SosPomidorowy: Jestem kierowcą 17 lat. Przejechałem setki tysięcy kilometrów z dziesięcioma samochodami. Nigdy nie dawałem #!$%@? o olej - wymieniałem jak było trzeba plan minimum. I nigdy nie miałem problemów. Niektórzy ładują w auto gruby hajs a potem wykop face jak sprzedają je dopieszczone za grosze. Ja zazwyczaj kupowałem używkę jeździłem 60-70 tysięcy i sprzedawałem za niewiele mniej niż kupiłem i nigdy nie inwestowałem na zapas. Dobrze na tym wyszedłem.
rozsczelnisz w silnik . Kiedyś auta po 500kkm robiły i płukanki ludzie nie znali .


@trzaichlac69: XDDDDDDDD
nic się nie rozszczelni, co za brednie. kiedyś to i olej z benzyną mieszali i wlewali, a o oponach na zimę i lato to kto to słyszał, olaboga
@trzaichlac69: no to się nie rozszczelnił, tylko smok się zapchał. przy mocno zajechanych motorach warto ściągnąć miskę i smoka wyjąć, żeby zobaczyć czy nie ma tam galarety albo innego syfu, który się wypłukał