Wpis z mikrobloga

Nie tylko w polszy jest źle :(


@ovation: zawsze mnie rozwala jak ludzie myślą że tylko w Polsce ludzi nie stać na mieszkania xD przecież to samo albo często gorzej jest na tym mitycznym zachodzie, a patodeweloperka to nie tylko u Janusza, ale i Hansa czy Yinga
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ovation: jest też taka sprawa, że nie trzeba pracować za najniższą, a jej podnoszenie sprawia że pieniądz jest mniej wart i wiedej osób pracuje za najniższą.
  • Odpowiedz
patodeweloperka to nie tylko u Janusza, ale i Hansa czy Yinga


@zielonka18: W dodatku przeczytałem tutaj, że na zachodzie własność mieszkania to standard i prawie każdy je ma z minimalnym kredytem- zaś jest dokładnie odwrotnie i standardem w większości krajów jest wynajem, bo młodych ludzi nie stać (nie dlatego, że taka moda jak sugeruje GW) to raczej w Polsce preferowana jest własność mieszkań.
  • Odpowiedz
@zielonka18: chyba tylko osoby które mocno dostają po dupie w PL tak myślą.

Chodzi raczej o coś innego, ze w krajach tak rozwiniętych jak Polska, prawo działa tak, ludzie są nastawieni tak, ze zwyczajnie o pewne rzeczy dużo prościej.
  • Odpowiedz
@enron: czemu giełda jest winna tej sytuacji ?


@Crisu: nie giełda sama w sobie, ale wszystkie hazardowe i spekulacyjne narzędzia, służące do napędzania "rozwoju" i produkowania pustego pieniądza.
  • Odpowiedz
@enron: nadal nie bardzo rozumiem, krypto jest winne sytuacji ?


@Crisu: gdzie ja cokolwiek wspominałem o krypto? Krypto jest debilizmem, ale tylko przez to że jest zabawką do spekulacji, w imię której marnuje się w luj zasobów.
Mam na myśli wszelkie opcje, futures, shorty, instrumenty pochodne i pierdylion innych badziewi, które obrót akcjami firm zamieniają w zaawansowaną grę hazardową i generują wirtualne pieniądze (i prawdziwe długi).
  • Odpowiedz
@ovation: Ok, ale to manipulacja jak uj. Te 7,25$ to federalna płaca minimalna która nie była podnoszona od 13 lat i już w momencie ustanowienia była tak niska, że nawet nielegalni za tyle nie robili. Obecnie za 2 razy tyle nie znajdziesz pracowników nawet do najbardziej gównianych prac.
Co nie zmienia faktu, że ceny nieruchomości rosną szybciej od płac przeciętnego człowieka.
  • Odpowiedz
@enron kto do roboty? No ten co psioczy na innych. Napisał że 'Julki' mają wyimaginowane problemy, no ale one przynajmniej coś robią. Także do roboty, niech zorganizuje jakiś protest czy coś, samo się nie zrobi.
  • Odpowiedz
  • 0
No ale na zachodzie jak z wypłaty po opłaceniu kredytu hipotecznego zostanie Ci na życie £1000, 1000$ lub 1000€ to łatwiej jest przeżyć niż za 1000 zł.
  • Odpowiedz