Wpis z mikrobloga

Tych kotłów i opału nie będzie można używać. Uchwały antysmogowe i Fit for 55. Opłata za emisję CO2
https://www.youtube.com/watch?v=brgIqZzB51I&list=PLNZ4O4pNfiy1IFgNwKwcuwny6QXwjxlB5&index=1
Decydując się na jakiś rodzaj ogrzewania często nie zdajemy sobie sprawy że wybrany rodzaj ogrzewania może być wkrótce zakazany, co znów wiąże się z kolejną inwestycją w źródło ciepła. Aby uniknąć niepotrzebnych wysokich kosztów warto wiedzieć co szykują nam rządzący. Warto też wiedzieć jakie konsekwencje przyniesie zakaz używania niektórych rodzajów opału,oraz eliminacja niektórych rodzajów kotłów. Na etapie budowy lub remontu domu możesz zastosować rozwiązania które pozwolą ci na niskie koszty ogrzewania jak i zgodność z Unijną polityka zielonego ładu, Fit for 55 oraz uchwałami antysmogowymi i planem transformacji energetycznej. Wiec aby dowiedzieć się co zostanie zakazane i jaki rodzaj opału z tego powodu stanie się drogi, oglądajcie do końca

#telchina #polska #ogrzewanie #budownictwo #europa #budujzwykopem #smog #oze
telchina - Tych kotłów i opału nie będzie można używać. Uchwały antysmogowe i Fit for...

źródło: comment_1642323451H8bGI22XhKIytJxi1WSrKt.jpg

Pobierz
  • 9
a co jak moja babcia ma stary piec kkaflowy na wegiel i drewno w domu który ma ponad 70 lat i nawet grzejników nie ma? co ma grzać się grzać grzejnikiem elektrycznym?


@snorli12: Oczywiście nic nie musi robić, bo pył zawieszony i benzopiren wyemitowany przez twoją (i każdą) babcię smakuje jak pierogi i jest nieszkodliwy. Niech śmiało dalej pali wungiel i śmieci, w końcu to babcia, a mi płuca i tak
@telchina: w ślaskim u mnie na wsi już sie zaczeła #!$%@? i dwoch sasiadow mandaty po 500 zł ( piece powyżej 10 lat). Szukaja piecòw na pellet bo na weglowe już nie ma dofinasowań. Także powolutku i coś tam się zmieni na lepsze.
@nutka-instrumentalnews: nie wiem, ale takie szczegółowe info dostaniesz pewnie we wioś-u. Ja myśle, że jeśli ktoś nie zasmradza okolicy przez pôł dnia to niech tam sobie pali tym drewienkiem. Jest jeszcze jedna kwestia-bodajże w tym roku każde gospodarstwo domowe musi wpisać źròdło ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynku, żeby wiedzieć czym sie pali byle czym w byle jakich kotłach niespełniajàcych aktualnych wymogòw to pachnie mi tu na
@sreczka: stąd tam piszesz bojler elektryczny, nikt nie Janusz żeby wpisywać dekoracje w salonie lub w kotłowni..

przecież myślisz że w kominku za 10 tysiaków i 3 latach roboty własnej, zamawiania części będziesz palić gumą..

jest bardziej nie emiscyjny niż te pellety z plastikiem.. 20 procent.. ale chodzi tylko o papier