Wpis z mikrobloga

@Supernatural: tak mówisz? W opisie było, zeby przy kolejnym rzucie dorobić otwory.

@goromadska:
1. 28,50zl na Allegro za 3kg balot Shiitake, 26,50zl za balot 12lg boczniaka.
2. Shiitake jest bardziej wymagające od pieczarki/boczniaka, trzeba trzymać pod folia, dwa razy dziennie odkryć i spryskać ścianki wodą. Zajmuje to łącznie 2 minuty dziennie, czyli praktycznie nic. Boczniak spryskuje tylko wodą, stoi luzem bez przykrywania.
3. Temperatura 10-20st, ja mam w łazience nieużywanej
@CyganskiKsiaze: czy to śmierdzi? można trzymać np w szafce w kuchni? no i co ile trzeba zbierać, żeby się nie zmarnowało? boję się, że jak kupię taki balot, to będzie obowiązkowe wpieprzanie grzybów na każdy posiłek przez pół roku :/
@kicipuci: temperatura max 18st czyli w kuchni będzie za ciepło. Zbiory masz przez kilka dni, po zerwaniu balot suszysz i ponowny rzut będzie dopiero jak grzybnia dostanie wody, czyli to od Ciebie zależy kiedy będą kolejne zbiory. Shiitake można śmiało suszyć, zapach i smak podobny do naszych leśnych grzybów.
@CyganskiKsiaze: Ja tak robiłem, żeby pierwszy rzut był bardziej obfity. po prostu pozwalałem grzybom wydostać się spod folii. Drugiego rzutu nie doczekałem bo było lato, wyjechałem. Brat otworzył okno w piwniczce której to trzymałem i temperatura była za wysoka. Ale może lepiej faktycznie trzymać się instrukcji od producenta.