Wpis z mikrobloga

Czy ograniczenie prędkość wyświetlane na tablicach informacyjnych ma moc prawną?

Zauważyłem taki motyw że teraz bardzo często ograniczają prędkość tablicami informacyjnymi tymi nad drogą argumentując to porywami wiatru, do 90 na całej ekspresówce.. i o czywiście policyjna grupa speed wchodzi do akcji i wtedy trzepią.
Jak od 5 lat jeżdżę pewną ekspresówką prawie codziennie tak nigdy w zasadzie tam nie widziałem policji.. teraz silny wiatr prędkość 90 i codziennie już bmw. I nie jest tak przy tylko złej pogodzie, ale nawet jak nie wieje jakoś wyjątkowo tylko zwykła pogoda. Mniej więcej od wprowadzenia nowych przepisów się to pojawiło, wcześniej nie było takich akcji a wiatr nie raz był wiele razy silniejszy

Z tego co wiem znak musi występować w kodeksie drogowym i mieć określone warunki co do wymiarów czcionki czy barwy. piksele na ekranie pod to nie podchodzą.

#motoryzacja #kodeksdrogowy
  • 6
Ograniczenie ze względu na wiatr powinno byc dla ciężarówek i busów 3,5t, osobowy ciężki samochód łatwiej sie proawdzi


@Afera_zbozowa: osobowy też potrafi latać po całej drodze jak żaglówka.
Jeżdże w Polske różnymi wynalazkami, w niektórych nawet nie wiesz, że wieje, a innymi na wietrze jeździ się niewiele lepiej niż dostawczakiem z paką.