Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #antykapitalizm #bekazlewactwa #polityka #gospodarka

Halo #bekazlibka dlaczego nie chcecie płacić większych podatków, przecież wszyscy korzystamy z usług publicznych, a Pan PiS na pewno przekaże te większe wpływy budżetowe na niesamowicie zacne cele, które pomogą najsłabszym.

Przecież nie wydadzą tych wszystkich pieniędzy na swoją propagandę i wspieranie katolickich fundamentalistów z #ordoiuris

Uwierzcie nam na słowo libki. Z pewnością tak będzie.

https://zrzutka.pl/36b5gm - zapraszam do wsparcia.

Jeśli jednak zbierzemy 1 mln zł, te pieniądze umożliwią działanie infolinii 116 111 przez całą dobę, w wariancie 6 stanowisk w dzień i 3 w nocy. W takim wariancie, specjaliści mogą odbierać 25% połączeń i odpowiadać na wszystkie wiadomości online.


Pobierz
źródło: comment_1642492906Q0A0lVEFBN2SKon0hwfbq1.jpg
  • 71
@Neubert: Musimy płacić wyższe składki NFZ i wtedy się poprawi ochrona zdrowia!!!1111

Czy PiS właśnie nie wziął całości nadwyżki ze składki zdrowotnej z PŁ dla siebie a NFZtowi obniżył finansowanie jeszcze bardziej? ¯\_(ツ)_/¯ Nieeee, na pewno PiS by nigdy tego nie zrobił, to libki po prostu są pazerne i nie rozumieją że trzeba dużo podatków i składek płacić, i wtedy będzie dobrze - wystarczy dosypać państwu i wszystko będzie gitareczka.
I tak - jestem skłonny płacić większe podatki, ale na pewno nie mam zamiaru wspierać PiSu w tym temacie.


@Neubert: Takie deklaracje to szczyt głupoty. Sęk jest w tym, że nie musiałbyś płacić większych gdyby organizacja pożytkowania obecnych podatków była sensowna i nie byłyby rozkradane i/lub marnowane na lewo i prawo.
Mają co mają niech zoptymalizują najpierw to, a nie już im deklarujesz, że dasz im więcej dobrowolnie jak ci obiecają
@Marek_Licyniusz_Krassus:

Ważne jest również to, że kiedy powstała ta ustawa, to rząd PiS założył dalszy wzrost PKB na poziomie pierwszych lat swoich rządów, czyli 4-5 proc., oraz inflację trzymaną w ryzach, rzędu 2,5-3 proc. Gdyby to się utrzymało, to rzeczywiście te nakłady realnie każdego roku by rosły. Ale sytuację skomplikowała pandemia i lockdown.

PKB w 2020 r. był mniejszy niż w 2019 r. Spadł po raz pierwszy w historii o 2,7
@Neubert: Jakbym mógł, to bym dał z osiemset plusów.

Nie ma, zaprawdę powiadam wam, nie ma na tym świecie większego naiwniaka niż lewak, razemek czy inny czarzastoid, zwłaszcza z podgatunku wypokiczno/twitterowo/redditowego, wierzący że PiS u władzy to w gruncie rzeczy dobra rzecz, bo mają jaja podnosić podatki bogolom i dawać socjal, w przeciwieństwie do libków z peło.

A ty stoisz sobie w kącie, w totalnym szoku, wskazując to na
Pobierz
źródło: comment_1642498489Q8xwGQVKazyKvaJQeJPXYh.jpg
@mnik1:

Zresztą - gdzie są te miliony mieszkań co to wynegocjowaliście, rzekomo? No gdzie? Wiecie, te co miały być budowane za fundusze europejskie, co się pół Lewicy chciało dać pokroić że będą wybudowane choćby skały srały, bo PiS dotrzyma słowa? Hmm? Co się z nimi stało?

Fundusze już przyszły do Polski?
Przypomina mi to sytuację sprzed paru lat, gdy inna brygada fanatyków próbowała przekonać wszystkich że sojusz nacjololo z korwinistami będzie działał, bo kuce ucywilizują nacjuchów i zrobią z nich wspaniałych, wolnorynkowych liberałów.


@mnik1: śmieje się z tego do dziś, o ile przed konfą kuce były materiałem do wyśmiewania korwinizmów, tak teraz konfiarze są materiałem do oplucia
@mnik1:

Zresztą - gdzie są te miliony mieszkań co to wynegocjowaliście, rzekomo? No gdzie? Wiecie, te co miały być budowane za fundusze europejskie, co się pół Lewicy chciało dać pokroić że będą wybudowane choćby skały srały, bo PiS dotrzyma słowa? Hmm? Co się z nimi stało?

gdzie są te miliony mieszkań [...] bo PiS dotrzyma słowa?
@Neubert: Przecież ta cała gadka o usługach publicznych to jest bullshit totalny. Niektórzy lewicowcy mówią bezpośrednio że celem jest #!$%@? bogolom podatkami jak najbardziej a jak coś jeszcze się uda przy okazji to spoko ale nie ma takiej potrzeby.

Sprawne liberalne państwo gdzie wydaje się na rzeczywiście dobrane pod potrzeby zasiłki i finansuje usługi publiczne zamiast kolejnych populistycznych bredni nawet przy niższych podatkach lepiej jest w stanie sfinansować działanie państwa. Obecne
@Neubert:

I tak - jestem skłonny płacić większe podatki, ale na pewno nie mam zamiaru wspierać PiSu w tym temacie.

No patrz, to jak Lewica która nie była za polskim wałem. I odwrotnie jak inne libki, które płaczą że większe podatki to zawsze zło.
@Herubin: pokaż mi partię, która zapewni dobrej jakości usługi publiczne za mniejsze pieniądze i będzie przeciwko rozdawnictwu to jako lewak chętnie na nią zagłosuję. O ile nie będą to jakieś katotaliby.
Wiecie, te co miały być budowane za fundusze europejskie, co się pół Lewicy chciało dać pokroić że będą wybudowane choćby skały srały, bo PiS dotrzyma słowa? Hmm? Co się z nimi stało?


@mnik1: Aż mi przypomniałeś jaki meltdown po tym głosowaniu miały wykopowe razemki - fikoły, których nie powstydziłby się kuc-weteran broniący kolejnej głupoty palniętej przez Korwina xd
Pobierz
źródło: comment_1642502947fysKASan7OBaipAlXpuKFH.jpg
Ten sam rząd, o którym Lewica stwierdziła że będzie dla nich lepszym partnerem niż cała opozycja xd


@mnik1: czy mówisz o majowym głosowaniu? Te głosowanie dotyczyło tylko przekazaniu UE kompetencji w sprawie wspólnego zadłużania się. Tam nie było jakiegoś planu itd. akurat lewica wtedy z rigczem, bo tylko blokowalibyśmy całą UE, gdybyśmy tego nie poparli. Ja jestem eurofederalistycznym radykałem, każdą ustawę poprę która dają UE kolejne kompetencje i wetowanie tego to
Ten sam rząd, o którym Lewica stwierdziła że będzie dla nich lepszym partnerem niż cała opozycja xd


@mnik1: I tu jest właśnie głupota tej całej "lewicy". Bo w czasie negocjacji można było wyszarpać mechanizmy które dzisiejsze cyrki jakie PiS odstawia z tymi funduszami uczyniłyby niemożliwymi.