Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ech, jak młody człowiek ma się usamodzielnić przy takich cenach mieszkań. Mam 21 lat, zarabiam trochę ponad minimalną, biorąc kredyt hipoteczny na 20-paro metrowe mieszkanie przez 30 lat muszę płacić połowę pensji. A wynajem wypada jeszcze gorzej, płacę podobnie a do mieszkania nie mam żadnych praw. Planuję pomieszkać z rodzicami jeszcze przez jakiś czas, potem gdy odłożę na wkład własny kupię małe mieszkanie i będę związany kredytem na 30 lat. Myśl że dopiero na starość będę miał mieszkanie na własność jest przygnębiająca.
#mieszkanie #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e8074ef7bdff000a92b401
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: Kredyty hipoteczne dla takich ludzi jak Ty (co mało zarabiają i nie będą mieli z czego nadpłacać) są zajebiście drogie... Będziesz spłacał 30 lat, bo ponad 13 lat będziesz pracował na same odsetki... Nie jest to najlepszy deal :/

Skup się na razie na zwiększaniu zarobków, oszczędzaniu i ewentualnie szukaniu ogarniętej dziewczyny (mając 2 pensje na pewno łatwiej będzie kupić i utrzymać mieszkanie).

Mając niskie zarobki dobrze jest mieć przynajmniej
@AnonimoweMirkoWyznania: im dalej w las tym będzie gorzej. Emerytów tylko będzie przybywać, więc będą musieli podnieść podatki i będziesz mieć jeszcze mniej pieniędzy. Jak Ty będziesz już w wieku emerytalnym to już emerytów będzie tak dużo, że dostaniesz jakąś bieda emeryturę (jeśli w ogóle dostaniesz) a służba zdrowia rozleci się w takim stopniu, że starsi ludzie będą masowo umierać, bo nikt nie dopcha się do szpitala czy lekarza. Jak zarabiasz minimalną
Myśl że dopiero na starość będę miał mieszkanie na własność jest przygnębiająca.


@AnonimoweMirkoWyznania: Dla mnie bardziej przygnębiający jest fakt, że planujesz całe życie zarabiać minimalną krajową.
Masz 21 lat i całe życie żeby zostać programista 15k czy cokolwiek innego co daje w miarę rozsądny hajs.
I w ogóle dlaczego chcesz kupować mieszkanie w wieku 21 lat? Ja w Twoim wieku to jedyne czym się martwiłem to czy dojadę z akademika do
@kaaban wszedzie konkretnie. Z niemieckiej minimalnej pensji bedzie go stac na kawalerke w kredycie ze STAŁYM oprocentowaniem na cały czas trwania kredytu. Odłożenie 150k euro to nie jest taki kosmos. 100msc około. Czyli jakies 8 lat. W Polsce? Lepiej nie pytac.
@u-kill-u-homo: 21 lat to może faktycznie za wcześnie na mieszkanie, ale tak czy siak ma uzasadnione obawy, może podparte trochę doświadczeniami z życia że kiedyś wystarczyło się w pierwszym lepszym PGR zatrudnić, poczekać parę lat i mieszkanie jakieś się znalazło. Ja obecnie lvl 27, zarabiam koło 6(więc chyba lepiej niż większość ludzi w tym kraju), jakieś oszczędności mam, ale 10 razy się zastanawiałem by jakiś kredyt wziąć, żeby mnie nie zmiótł