Wpis z mikrobloga

  • 14
@Mandarex Tylko że w Norwegii nie tylko poziom cel wpływa na recydywę, a cała struktura społeczeństwa. Jest to kraj w którym łatwiej wyjść na ludzi. To tak jak w Polsce kiedyś wciągali w bramę i dziesionowali na potęgę, a później weszliśmy do Unii i te bandziorki dzielnicowe pojechaly za granicę, zaczęli zarabiać normalne pieniądze i duża ich część wyszła na ludzi. A w PL się uspokoiło.
@resuf: Norwegia to cywilizowane państwo prawa, w którym nie ma kary śmierci. Norwegowie nie są tacy głupi, żeby robić wyjątki dla takiego Brejvika i tworzyć prawo działające wstecz, bo wiedzą, że zaczyna się od zbrodniarza, a kończy na obywatelu, któremu nie po drodze z rządem.

Jeśli prawo stanowi, że więźniowi przysługuje 15m2 celi, normalny prysznic i PS2 to właśnie to dostał Brejvik i jest to oznaka siły państwa, jego procedur, poszanowania
Ciekawe czy nową konsole dostał, bo słyszałem, że się awanturował, że tę którą mu dali, była przestarzała
@Mandarex: > Norwegia z jednym z najniższych wskaźników recydywy na świecie, faktycznie beka, lepsze rosyjskie gułagi, tak mówi chłopski rozum XD

Oczywiście, że lepsze bo przynajmniej dają poczucie, ofiarom że przestępca odsiaduje karę i spotkała go sprawiedliwość. Pogrubiłem dla ciebie, jakbyś zapomniał po co stworzono więzienia.

Jakby zabójca moich dzieci miał trafić do takiego "więzienia" to sam wolałbym go zabić.
resocjalizacja ma sens w przypadku przestępstw, jakby to powiedzieć, niższego kalibru. Powiedz mi proszę, jak chcesz zresocjalizować typa, który z zimną krwią zamordował 77 osób tylko dlatego, że więcej mu się nie udało? Breavik powinien zawisnąć tydzień po złapaniu go przez policję. Cała jego egzystencja to nawet nie plucie tylko sranie na groby zamordowanych osób.


@resuf: to co, mieli specjalnie dla Andersa zbudować wiezienie z celami jak u Ruskich żeby było