Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem dzisiaj mandat w MPK.. na kwotę 280 PLN. Najlepsze jest to że miesiąc temu kupiłem sobie URBANCARD dodałem numer telefonu e-mail, ale nie dodałem do powiadomień, myślałem że tak jak innym z automatu będzie mi przychodziło powiadomienie o końcu ważności biletu.. Cały czas żyłem ze świadomością że mam jeszcze ważny więc dzisiaj w tramwaju na legalu siedziałem sobie widząc jak kanary wchodzą do środka. Sporo osób widząc jak kontrolerzy wchodzą od razu wysiadali ze środka komunikacji na pierwszym możliwym przystanku. Mandat przyjąłem no bo byłem przekonany że jest to jakiś błąd karty czy coś, niestety się myliłem karta była nieważna od 3 dni Dodam jeszcze że zawsze kupowałem bilety i nigdy nie dostałem mandatu, co ciekawe była to może pierwsza kontrola od 3 lat... Czy mogę się jakoś od tego odwołać i nie płacić ? Czy niestety klamka zapadła ☹ ?
#wroclaw #mpkwroclaw #bilety #mandat
  • 19
@hugo-dubois: Tak to już jest. Ja znowu praktycznie całe studia jeździłem autobusami w innym mieście i po tylu latach zdarzył mi się ten jeden dzień kiedy zapomniałem, że mi się miesięczny skończył, dosłownie jeden dzień w przeciągu ponad 3-4 lat i akurat wtedy dostałem mandat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niby mogliby pójść na rękę jeśli udowodniłoby się, że regularnie kupuje się bilety okresowe. Mi się nie chciało
@hugo-dubois: nie słuchaj tych wyżej. Ja dobre parę lat temu w Krakowie miałem identyczną sytuację, poszedłem do biura, wytłumaczyłem, że od miesięcy kupuję bilety na tę linię, że właśnie na tej linii mnie złapali, że to było tuż po wygaśnięciu ostatniego biletu no i bardzo ale to bardzo przepraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°) kazali mi kupić kolejny bilet, a potem umorzyli karę

Nie wiem czy tak samo
@hugo-dubois: 3-4 lata temu miałem identyczną sytuację z biletem miesięcznym. Poszedłem do Biura Obsługi Pasażera MPK, wyjaśniłem sprawę, że bilety zawsze kupowałem i mi się zdarzyło zapomnieć przedłużyć ważność. Pamiętam, że zgodzili się anulować mandat. Opłaciłem tylko opłatę manipulacyjną, coś około 20 zł i dodatkowo "odznaczyli" moją UrbanCard, że już skorzystałem z takiej opcji i w przypadku kolejnego mandatu już nic nie mogą zrobić.