Wpis z mikrobloga

Mirki, miał ktoś odczynienia z kosztorysami firmy Archon? Firma wyceniła mi budowę stanu surowego otwartego o około 50 tys drożej niż maksymalny kosztorys od Archona (bo oni dają 3 wersje: minimalny, średni i maksymalny). Materiał policzony w sumie normalny, zwykły siporex. Kosztorys był liczony na IV kwartał 2021 więc cent aż tak jeszcze nie powinny się różnic. Oczywiście uderzę też to innych firm z prośba i wycenę ale chciałem też Was zapytać czy te kosztorysy z Archona Wam się w miarę sprawdziły.
#pytanie #pytaniedoeksperta #budownictwo #budowadomu #dom
  • 9
@Van_Zavi: One to się może sprawdzają, jak sam szukasz podwykonawców. Te ceny to są robioną aby były jak najniższe i w miejscach gdzie robocizna jest tańsza. U mnie stan surowy zamknięty będzie jakieś 100k droższy niż przez nich podany (fakt że mam płytę zamiast ławy i lepszej jakości drewno na dach, ale za to nie mam kominów więc realnie powinno być koło 50 jak u ciebie).
@Van_Zavi: Nikt normalny Ci nie wyceni na styk bo niewiadomo co będze za miesiąc czy dwa. Nie podałeś ile wyliczył archon bo jest różnica czy te 50 tys to 5% więcej od kosztorysu archonu czy 50%.
Ja za SSZ zapłaciłem na oko 100% więcej niż kosztorys z iv kw 2020 jak kupowałem projekt. Oczywiście jakbym kupił dachówkę cementową zamiast ceramiczną i nie montował rolet to było by taniej ale jednak realnie
@Van_Zavi: Ja budowałem z projektu Archonu. Ich kosztorys to jest dobry, ale jak założysz ich maksymalną wycenę za minimalną w realnym rozrachunku. Życie szybko zweryfikowało ich "kosztorys" oczywiście budowałem systemem gospodarczym a kosztowo wyszło jak systemem zleconym w ich kosztorysie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam przeczucie ze uda się zmieścić w średnich kosztach z ssz, ten od sso chce na juz wchodzić, 3 miesiące i chata stoi. Nawet swoje kontenery HDSem przywiezie i płot postawi