Wpis z mikrobloga

Jedna z przyjemniejszych robót ostatniego półrocza - klient zgłosił że ciągnik nie pali, podpytaliśmy i postawiliśmy na cewkę gaszenia która jest na pompie wtryskowej.

Trasa kilkadziesiąt km na budowę lini kolejowej, szybka weryfikacja (wystarczy wykręcić starą cewkę/ elektromagnes - jak zwał tak zwał) i wkręcamy nowy bo prąd dochodzi a maszyna po wykręceniu pali bez problemu. Pomijając puste akumulatory xD
Ostatecznie maszyna pali i gwizda, a operator wcale nie #!$%@? xD

A przyjemna robota bo diagnoza od razu trafna, fajna trasa do zrobienia a i klient konkretny.



#rolnictwo #mechanik #mechanika #maszyny bo w budowlance może być taki sam problem z odpalaniem
szymonl - Jedna z przyjemniejszych robót ostatniego półrocza - klient zgłosił że ciąg...

źródło: comment_1642898247JjZxFl80atyRiRPjPZ69G1.jpg

Pobierz
  • 13
@szymonl mam kilka pytań :d
1. Prowadzisz własny serwis czy w jakimś pracujesz?
2. Jakie masz wykształcenie?
3. Czy odpowiada Ci ta fucha?
4. Jakie są zarobki?
5. Jak z konkurencją w okolicy?
6. Myślisz że to przyszłościowe zajęcie?
@taboreton:
1. Mały rodzinny warsztat.
2. Kompletnie nie związane z mechaniką, choć gdybym był młodszy o ileś lat to spróbowałbym studiów na czymś w klimacie techniki rolniczej
3. Jeszcze jak! Serio to lubię i sie jaram tą pracą.
4. Jak wszędzie - to zależy. Strzelam, że od najniższych krajowych w góre. Okolice 30zł godzinę netto jak się ma parę lat doświadczenie to taka norma chyba. Z tego co wiem w niektórych
@szymonl: Pytam, bo interesuje mnie ta ścieżka zawodowa. Nie wiedzialem, że jest na tagu fachowiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziękują za odpowiedź. Cieszę się, że Twoja praca sprawia Ci satysfakcję!
@taboreton: A to polecam :D
Robota myślę, że będzie ale nie należy to do szczególnie przyjemnych prac bo często pracujesz typowo fizycznie pod gołym niebem. A dochodzi do tego często presja czasowa czy konieczność improwizacji. Myśleć też trochę trzeba, szczególnie przy nowych maszynach.
Zresztą, jakiś czas temu Ci odpisałem w twoim poście nt. filtrów już tam to było widać, że niby głupie dobranie filtra a jest tam parę zmiennych które robią
W sumie to ja kończę już drugi stopień mibm, specjalność pojazdy samochodowe. Wiem jak wygląda ta robota. Pochodzę z gospodarstwa, mamy 7 ciągników i ktoś musi je utrzymywać w sprawności xd.

Filtry zamawiam w różnych sklepach, gdzie taniej xd.
@szymonl: @taboreton: to zależy od regionu, u mnie ogarnięty mechanik to ciągle nie ma czasu. Normalna praca to 300-400 zł dniówki, jak ciężka to 1000 zł skasował za dzień. Zasadniczo nie żałuje mu ani złotówki, bo nie ma maszyny której nie naprawi. I nie boi się żadnej marki, w tej robocie to znajomość maszyn robi wszystko
@marcinkox3 szukał mechanika z dojazdem
@taboreton: Eee no to chłopie, co ja Ci o studiach gadam xD A szkołę mechaniki to Ty masz u siebie, fajna baza do dalszego rozwoju.

@lukaschels: To chyba jak wszędzie z tym czasem. U mnie akurat bez znaczenia czy będę u Ciebie mył ciągnik przez 8h czy męczył się z młotem, palnikami i ściągaczami z jakimiś sworzniami w koparce - godzina to godzina. Inaczej musiałbym zrezygnować z wyjazdów do prostszych