Wpis z mikrobloga

Siema fotowoltaiczne świry,
Piszę z pytaniem do Was, bo infolinia Tauronu nie umie odpowiedzieć.
Robię instalację fotowoltaiczną 10kWp i nie wiem jakei dokumenty są obowiązkowe.
1. Pełnomocnictwo - NIE bo sam składam
2. Oświadczenie instalatora - TAK bo podłącza do sieci
3. Parametry sprzętu - TYLKO karta katalogowa czy coś więcej???
4. Certyfikat sprzętu - CHYBA zgodność NC RfG
5. Dodatkowe dokumenty zgłaszającego - CO TU DAĆ??? rzeczoznawcę ppoż dla instalacji >6,5kWp tylko??

Schemat na stronie (https://www.tauron-dystrybucja.pl/przylaczenie-do-sieci/przylaczenie/mikroinstalacja/formularz) jest napisane że nieobowiązkowy, więc jeżeli dobrze rozumiem to wszystkie dokumenty techniczne są do otrzymania od przedawców falowników, paneli i zabezpieczeń??

Może ktoś z Was sam składał i jest wstanie podpowiedzieć.

#fotowoltaika #prad #tauron
  • 9
@zjawam: przygotuj sobie dane, PESEL, ppe, nr licznika, numer uprawnień instalatora i jego dane kontaktowe, karty katalogowe paneli. zrób to przez formularz na stronie Tauronu. Max 5/10 min roboty. W ogóle czemu firma co Ci zakładała nie zrobi tego za Ciebie xD
@michal_0107 Zakładam sam, konstrukcja wolnostojąca. Elektryk mi doradza jakie dobrać przewody do spadków napięcia, zabezpieczenia, panele, falownik (sam też policzyłem i wszystko się zgodziło). Elektryk też ustawia falownik, posprawdza wszystko czy gra i z papierami sam już sobie radzę.
@zjawam: rozumiem, to tak jak mówiłem najłatwiej przez formularz na stronie Tauronu, nic nie musisz drukować itp, potrzebne tylko model paneli, falownik powinieneś mieć na liście wybieralnej. Musisz mieć nr uprawnień elektryka i dane kontaktowe, sep D1/e1 wystarczy. Będziesz potrzebował nr PESEL, nr punktu ppe, nr licznika, moc przyłączeniowa. Wszystko poza mocą powinieneś mieć na rachunku rozliczeniowym co przychodzi z Tauronu
@zjawam: Hej, składałem do Tauronu przez ich formularz na stronie. Co do sprzętu to nie chcieli żadnych dokumentów. Z tego co się orientowałem, to maja swoją listę urządzeń zgodnych z NC RFG, jeżeli urządzenia są na tej liście to nic nie trzeba dołączać.

Schematu nie dawałem.