Wpis z mikrobloga

Zapraszam do mrówczych światów ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: #xerxesmrowki

#carebaradiversa i kolejne karmienie:) jest kilka zblizen na majory i jadące na nich minory ;D

Myślę że niedługo powinienem mieć drugą królową Carebara. Spróbuję ją dołączyć do kolonii - podejście drugie;)

Jak sie nie uda to sprobuje wyciagnac z tej nowej królowej kolonię i za pewne sprzedam

#mrowki
#gruparatowaniapoziomu
#terrarystyka
#hodowlamrowek
PWRXerXes - Zapraszam do mrówczych światów ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・ #xerxesmrowki

#care...
  • 16
@Shin: to zalezy od gatunku i kolonii. Wg literatury ten gatunek osiaga stan 250k robotnic (moja kolonia to tylko 10k) i przy braku wystarczajacej ilości pokarmu zmieniają lokalizacje gniazda.
Te robotnice żyją krotko -30-50 dni więc żeby utrzymać taki stan ilościowy królowa musi non stop znosić duze ilości jaj a larwy które się z nich wylegną rosną tylko 9 dni. Muszą dużo i szybko jeść;D
@PWRXerXes:

trochę nie na temat (ale też o mrówce),

natknęłam się na ten wpis z tagu grupa ratowania poziomu i tak jakoś przypomniał mi się dwuobrazkowy komiks narysowany przez Sławomira Mrożka;

na górnym obrazku stoi facet i wskazuje palcem na jakąś kropkę na ziemi. Z jego ust wydobywa się dymek-wypowiedź

- taka mrówka, ciekawe o czym myśli?

Dolny obrazek, dymek-wypowiedź od kropki

- Skąd by tu pożyczyć 100 mrówenów.
to ja bym rownie ladnie o suba prosil ;D


@PWRXerXes: hahahahah okej

może i bym się zastanawiała nad tą prośbą, ale ostatecznie przekonał mnie Twój nick. Kiedyś bardzo mnie ciekawiła i fascynowała dynastia Achemenidów, więc okej - jak najbardziej mogę zasubskrybować Kserksesa ;)
@kyniu: a dobrze :) ale nie wiem jaki jest stan kolonii bo sa w wiwarium.
Indica zabijaja większość swoich krolowych w kolonii. Nigdy nie mialem przez dluzszy czas wiecej niz 6, nawet jesli po rojce bylo 50 zaplemnionych. Z relacji kolegow wynika ze kolonia potrafi się podzielic na pol i pozabijac xD
Indica nie tworza superkolonii, w ogole nie tworza dużych kolonii
Co innego megacepahala. Nie zabijaja krolowych nie urzadzaja wojen
@kyniu: jasne:) ale nie wiem kiedy bo jedyne co widze to robotnice. Na szczęście jest ich wiecej niż było więc progresują.
Gdybys chcial pilnie kupić to mam trzy rady.
1) ilosc robotnic jest wazna. Minimum 60-100, bo one żyją krótko. Nie tak krótko jak Carebara ale jednak.
2) jedna królowa to mało trochę. Bezpieczniej 2 albo 3.
3) ważne zeby miały potomstwo, bo szybciej pojawią się nowe robotnice. A tak to
@PWRXerXes:

Gdybym miał Ci polecić kogoś na już to myants.de


tam rozumiem, że na pewno będą Megacephala ? Bo czytałem chyba nawet Twój post na jednej z grup o mrówkach na FB i swego czasu dużo było ich na sprzedaż w PL a potem okazało się, że to jednak Indica

Ogólnie planuję kupić w okolicach maja więc odezwę się jak będziesz coś mieć akurat to może się dogadamy
Megacephala z myants.de dalem do oznaczenia koledze ba uniwerek. Stad wiem ze to megacephala. Inna sprawa ze kupując 8q i 150w nie mam szans na utrzymanie 8q. Na pewno by sie pozbyly conajmnjej połowy krolowych.
Ok:)