Wpis z mikrobloga

Siema,
myślę nad kupieniem sobie taniego gramofonu.
Wstępnie znalazłem Dual 1236, Sharp RP-1122, oraz PIONEER PL 470.
Dwa pierwsze bo są w mojej okolicy, a trzeci bo lubię Pioneera :P
Jest sens kupowania gramofonu do 300zł? Któryś z wymienionych się jadą, czy lepiej szukać czegoś innego?
#audio #gramofon
  • 11
@Slazer: To wszystko starocie niesamowite. Winyle to nie jest tanie hobby, o ile nie masz jakiejś sentymentalnej kolekcji (albo nie planujesz takowej mieć) to korzystaj z CD albo plików cyfrowych jak biały człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: Nie mam nic, że tak powiem (tzn. mam wzmacniacz z wejściem phono), po prostu zawsze ciekawiło mnie jak to brzmi. Winyle które wstępnie mnie interesują kosztują w granicach 60-130zł co nie wydaje się jakąś mega wysoką kwotą.
Starość też mnie nie odrzuca, ale jeżeli okaże się że bez powiedzmy co najmniej 800zł nie ma co podchodzić to rzeczywiście sobie to odpuszczę.
@Slazer: Kolega @L3gion ma trochę racji.

Gramofon z '70 lat o ile nie jest po serwisie to spore ryzyko zwłaszcza w Polsce. Ja kupuję z lat '90 a i tak wymagają uwagi.

Jednak jeśli chcesz się powygłupiać i puścić sobie płytę żeby trzeszczała to jasne, każdy się nada.

Zagrożenia: igła do wymiany lub cała wkładka, niestandardowy montaż wkładki - podnosi koszt wymiany, niesprawny mechanizm autostop, problemy z utzrymaniem obrotów (silnik lub
@Slazer: plus żeby komfortowo słuchać potrzebujesz gadżetów, zarówno do poprawnego ustawienia jak i czyszczenia. I choć nie są one drogie to sumarycznie śmiało mogą podwoić twój budżet.
@hero207: Załóżmy taką sytuację, ten dual ma w ogłoszeniu wpisane że jest w pełni sprawny, trzyma obroty, kosztuje 300 zł.
Kupiłbym go + jedną płytę winylową.
Rozwój wydarzeń A:
Nie zauważyłem w tym sensu, sprzedaję za 200 zł.
Rozwój wydarzeń B:
Rzeczywiście spodobało mi się to.

Czy coś takiego na sens?
Jeżeli wydarzenia poszłyby w kierunku B, zakładając że gramofon jest w pełni sprawny, to jakie gadżety powinienem kupić? Jakie zagrożenia
@Slazer: hehe, no widać że się napaliłeś ale trzy stówy to nie pieniądz w tym biznesie.

Musisz na bank mieć coś do przecierania płyt z kurzu oraz usuwania kurzu z igły, to podstawa. Jeśli wkładka i gramofon nie są poprawnie ustawione to dodatkowe gadżety do ustawienia ramienia i pozycji wkładki.

ja mam i polecam to do igły
https://www.amazon.co.uk/Pro-Ject-Audio-Systems-Clean-Carbon/dp/B003COZIQ2

do płyt używałem pędzla ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale
Pobierz hero207 - @Slazer: hehe, no widać że się napaliłeś ale trzy stówy to nie pieniądz w t...
źródło: comment_1643287185Yr0sfzUrQtmWyUZ338BbV9.jpg
@hero207: Dzięki za pomoc, obejrzę tego Duala i podejmę jakąś decyzję, według sprzedawcy jest w pełni automatyczny plus potrafi odtworzyć następną płytę jak pierwsza się skończy.
@Slazer: nie wiem jak miałby to zrobić bez podajnika, może chodzi o to że ramię wraca i jest znów gotowe do odtwarzania.

zakładając że to ten i chwilowo wazystko działa to cena jest spoko
https://m.youtube.com/watch?v=2RcamCeMKYM

pamiętaj żeby przy transporcie go zabezpieczyć, szczególnie ramię i wkładkę jeśli nadal mają oryginalne osłonki i nic nie kłaść na talerz (mam na myśli instrukcję bo może uszkodzić igłę).

Udanej zabawy w winyle ( ͡°
@hero207: Na oko wygląda to tak jakby pręt na płytę był dłuższy i jakby płyta z góry miała spaść po skończeniu się pierwszej. Podpytam dokładniej obecnego właściciela.

Tak, to ten.

Jak powinienem zabezpieczyć ramię? Jakoś związać, czy po prostu te kilka km przejechać 30 km/h? ʕʔ