Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim,

TLDR: Wziąłem na testy internet z T-Mobile z ograniczeniem do 60 Mbps. Karta jest sparowana programowo z urządzeniem. Czy da się ją rozparować?

Został mi wciśnięty zestaw D-Linka z wielką anteną zewnętrzną (inaczej nie chcieli sprzedać), na której osiągam wyniki gorsze (lub porównywalne) od służbowego iP7+ leżącego tuż obok, także z kartą T-Mobile. Kiedy późnym piątkowym wieczorem na D-Linku osiągam 25 Mbit, na iP mam ponad 40... Oba urządzenia wycelowane w preferowany nadajnik.
Naturalnie zatem chciałem przetestować ten internet na innym urządzeniu - być może zasięg nie jest tu kluczowym problemem, a odpowiednie ustawienia agregacji (której D-Link nie ma). Niestety, na żadnym z urządzeń karta z T-Mobile nie działa, choć APN-y są poprawne, sygnał jest, dane są wysyłane - ale nic nie można odebrać. Okazało się na infolinii (bo w punkcie sami nie wiedzieli), że T-Mobile paruje kartę z urządzeniem po swojej stronie i nie można jej przełożyć. Zgłosiłem odpowiednią sugestię - ale cisza. Dzisiaj dostałem feedback, że jest to "systemowo nie możliwe".

Czy ktoś z Was miał podobną historię? Może komuś udało się wymóc jakimś sposobem w centrali rozparowanie kart?

Nie zależy mi tyle na prędkości (ok. 40 będzie ok) ile na braku limitu danych (iptv), dlatego inny operator odpada / światłowodu brak.

Dzięki z góry

#internet #tmobile #internetmobilny
  • 4
@psychodeliczny_jezus: dla mnie przywiązanie do konkretnego adresu to nie jest problem, myślałem, że po prostu robią to poprzez triangulację BTS-ów (albo jakąś ich whitelistę). Sam jestem bardzo zaskoczony i nie ukrywam, że brak możliwości testów masakrycznie mnie blokuje, bo nie wiem, czy to ich kit z D-Linka taki jest (chociaż z Plusa wyciągałem na nim 130 Mbps z tym samym ustawieniem anteny), czy nadajniki czy jeszcze coś innego. Dla mnie to
@Ult1me weź w T-Mobile Huawei 4G router prime z T-Mobile w ofercie online,mam ten router pakiet 90 Mbit i 3 tv podpięte w domu z Plusx ,dwa chodza prawie od rana do nocy nic nie rwie,a mieszkam na zadupiu gdzie nie podwójne żadnego kabla z neti etc
@UjekF: chciałbym cokolwiek innego, ale system blokował wydanie innego sprzętu niż ten d-link z powodu "ryzyka" (zasięg). Właśnie sprawdzałem logi z ciągłego speedtesta, półgodzinny spadek z 30 na 1 mbps, dramat :/ a potem jakby nigdy nic znowu 20-30

wydaje mi się, że po prostu traktują biznesowe karty lepiej, to jedyne wytłumaczenie. Sprzęt d-linka nie jest zły bo z Plusa miałem na nim 100-130.