Wpis z mikrobloga

Hej,

mam w planach sobie w tym roku przygotować stanowisko pracy.
- 2x Monitor 24"
- Laptop (nie korzystam w domu z ekranu)
- biurko (najlepiej z opcją podnoszenia)
- Miejsce na słuchawki
- Miejsca na kubek
- możliwe bardzo chciałbym uniknąć widocznego okablowania.

Chciałby się ktoś podzielić foto jak sam ma to zoorganizowane?
Albo może kojarzy ktoś jakieś biurka które są fajnie przygotowane/customowe.

#homeoffice #biurko #pcmasterrace
  • 20
@GoldMember: miałem 2x27", zastąpiłem 1x34" ultrawide

Na pewno pomyśl o uchwytach/ramieniach na monitory, tak żeby nie zajmowały na biurku miejsca fabryczne standy, u mnie to był problem.

Co do słuchawek, są wszelkiej maści stojaki - ale i tak nie będziesz ich używał, wygodniej odkładać na biurko

Albo może kojarzy ktoś jakieś biurka które są fajnie przygotowane/customowe.


@GoldMember: r/battlestations jest kopalnią zdjęć jak chodzi o fajne biurka/setupy
@GoldMember: ja bym odradzał dwa monitory. Lepiej jeden większy i nauczyć się korzystania z wirtualnych pulpitów itp. No chyba, ze masz coś w co się musisz gapić non stop. z dwoma ekranami jest zawsze ten problem, że jeden musisz mieć na wprost a nie szparę między nimi.
ja sobie kupiłem na allegro za parę groszy wydrukowany wieszak, zlecony pod konkretny wymiar


@gomjeden: jest pewne popularniejsze rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale sam się nigdy do stojaków/wieszaków nie przekonałem, wszystko odkładam na biurko samopas, czy to W1000Z, Sundary czy K712 - szczególnie że często od niego wstaje. Za to mogę z czystym sumieniem stwierdzić że słuchawkom nic złego się od tego nie dzieje, to jedynie
Atreyu - > ja sobie kupiłem na allegro za parę groszy wydrukowany wieszak, zlecony po...

źródło: comment_1643544638RGzvsULeqfhQ4ZNvUlRVo0.jpg

Pobierz
@GoldMember
Kupujesz coś takiego, ile chcesz monitorów + mocowania vesa (ja preferuję 2x27"), montujesz blat jaki chcesz, z tyłu robisz korytko na kable, i na początek to wystarczy. Wszelkie dodatki, typu drugi blat na klawiaturę, szafki, szufladki, jakieś dodatkowe blaty - to już rzecz którą zamontować możesz później, kiedy będziesz wiedział, czego potrzebujesz więcej.
A uchwyt na słuchawki to zrobilem za 3zł - kupiłem odpowiedni haczyk i przykleiłem go z tyłu monitora.
j.....p - @GoldMember
Kupujesz coś takiego, ile chcesz monitorów + mocowania vesa (ja...

źródło: comment_1643544927c3ff3YDMJr08b5NvXMKrLz.jpg

Pobierz
@jerekp: a przy samym wyborze stelaża czymś konkretnym się sugerować?
jeden silnik/dwa silniki itp itd.
"na chłopski" rozum to wszystko mi się rozbija o maksymalny ciężar i zakres regulacji, ale jest może coś czego nie wiem?
@GoldMember
Ten stelaż który wrzuciłem na allegro to jakieś 1500 zł, ale są też tańsze. Blat to można za 100 dostać. A monitory to mam jakieś BenQ, jedne z pierwszych 27" w rozdzielczości 2k i 60Hz za rozsądną cenę, więc bez rewelacji, ale dają radę. Zastanawiam się właśnie nad wymianą na coś innego.
@jerekp: No musze popatrzeć za tymi blatami. Są za 800zł i za 2k. Dobiorę do potrzeb.
gorsza sprawa z monitorami. Teraz mam dylemat 2x27 i czy 1x34".
Jesli chodzi o prace to głównie excell/poczta/crm/.pdf/spotkania online.
Jeśli chodzi o gry to FPS. I zastananawiam się co bedzie lepsze i jak cenowo. Ale to już sprawa na dłuższą analize tego co na rynku :D
@GoldMember: używałem 2x24 i źle się pracowało. Aktualnie jeden 34' + wirtualny pulpit jak brakuje miejsca ale zdarza się to rzadko. Gram w FPS`y na rodziałkach 1280x1024 i szczerze lepiej niż na 24' :D
@Atreyu: jak oceniasz zmianę na ultrawide? Sam mocno o tym myślę, mam w tym momencie 27" (4k) i 24" (2k). Pewnie dużo zależy od rodzaju pracy, programujesz na nim może?