Wpis z mikrobloga

Nowoczesne prawodawstwo, zwyczaje rycerskie, lokacja miast, szereg rozwiązań systemowych, świetnie prosperujący handel, armia i pieniądze. To wizerunek zakonu w czasach jego świetności. Był też ucisk, historia zabarwiona krwią i niewola. Przez stulecia historii narastały czarne opowieści na temat jarzma tyranii krzyżackiej. Nieprzychylnie o krzyżakach wypowiadało się wielu. W tym kanonie zapisał się chociażby Paweł Włodkowic czy Jan Długosz. Po inkorporacji Prus Królewskich do Korony wyczekiwana wolność zabarwiła krzyżacki epizod ciemną stroną tyranii. Czym zapisał się zakon braci rycerzy w historii dziejowej? Jak bardzo skomplikował naszą rzeczywistość w perspektywie kształtowania państwa?

Link do znaleziska - Machina Zakonu Krzyżackiego w rozważaniach na temat korzyści i strat dla Polski

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #europa #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #zainteresowania #kultura #wojna #krzyzacy
Pobierz sropo - Nowoczesne prawodawstwo, zwyczaje rycerskie, lokacja miast, szereg rozwiązań ...
źródło: comment_1643645742POYCpC0AdTlgHCoFqc9R7a.jpg
  • 37